2014-08-20

Twarz

Oczyszczanie twarzy

Oczyszczanie skóry twarzy to podstawowa czynność pielęgnacyjna, która wydaje się banalnie prosta. Czy jednak potrafimy skutecznie usuwać zanieczyszczenia i robimy to odpowiednimi kosmetykami?Oczyszczanie twarzy to najważniejszy zabieg, dzięki któremu nasza skóra jest zdrowa i piękna. Niedokładne oczyszczanie powoduje, że na skórze pozostaje podkład, sebum, kurz.  Wówczas skóra gorzej oddycha, staje się poszarzała, mogą powstawać zaskórniki. Nawet najlepsze kosmetyki odmładzające okażą się nieskuteczne, ponieważ ich aktywne substancje nie będą mogły przenikać w głąb skóry. Jaki typ preparatu do oczyszczania skóry wybrać - mleczko, żel a może płyn micelarny? Przede wszystkim należy kierować się potrzebami naszej skóry.

Skóra trądzikowa
Podstawą prawidłowej pielęgnacji skóry tłustej jest jej regularne oczyszczanie – usuwanie nadmiaru sebum. Skórę należy myć specjalnie dedykowanymi, antybakteryjnymi płynami lub piankami, które nie naruszą jej warstwy hydrolipidowej. Eksperci FLOSLEK polecają używanie Antybakteryjnej pianki do mycia z linii ANTI ANCE. Preparat dokładnie i głęboko oczyszcza skórę, nie narusza jej bariery ochronnej i przywraca naturalne pH. Doskonałym rozwiązaniem jest również stosowanie Żelu antybakteryjnego z tej samej linii. Kosmetyk nie tylko dobrze oczyszcza i odświeża, ale powoduje również obkurczenie ujść gruczołów łojowych oraz zmniejszenie łojotoku. Redukuje skłonność do tworzenia się zaskórników (średnio o 66%) i powstawania wykwitów skórnych (średnio o 62%). Nie wysusza, nie powoduje uczucia ściągania i nie drażni oczu.
 


Skóra naczynkowa
Jest bardzo wymagająca, dlatego niezwykle ważny jest odpowiedni dobór kosmetyków. Idealnym preparatem do oczyszczania skóry twarzy z problemami naczynkowymi będzie Płyn micelarny z linii ARNICA. Jego delikatna formuła zawierająca micele, wzbogacona została ekstraktem z arniki, który uszczelnia i wzmacnia naczynka krwionośne, a także poprawia krążenie i łagodzi podrażnienia. Płyn skutecznie i łagodnie usuwa wszelkie zanieczyszczenia oraz makijaż, nie wysusza skóry i nie pozostawia uczucia ściągnięcia.

 

Skóra wrażliwa
Może nadreagować na kosmetyki – przede wszystkim na silnie perfumowane preparaty lub zawierające dużą liczbę składników. Z myślą o osobach borykających się tym problemem FLOSLEK oferuje Płyn micelarny z serii hypoalergicznej. Preparat skutecznie i łagodnie usuwa makijaż oraz wszelkie zanieczyszczenia. Delikatna formuła zawierająca micele, wzbogacona aktywnym kompleksem roślinnym, łagodzi i wzmacnia mechanizmy obronne skóry wrażliwej. Do oczyszczania skóry wrażliwej poleca się również stosowanie Mleczka do demakijażu z tej samej linii. Mleczko doskonale usuwa makijaż twarzy i oczu oraz inne naturalne zanieczyszczenia. Jest bardzo dobrze tolerowane, nie powoduje podrażnień skóry i oczu. 
 
 


 

Komentarze (3)

Megi (2014-10-10 22:57:11)
Flos Lek
Arnika jest moim hitem:) Mam bardzo wrażliwą naczynkową cerę i Flos lek świetnie się sprawdza.
Elumia (2014-10-01 14:18:26)
Płyn miceralny Flos Lek
Bardzo lubię płyn miceralny Flos Lek, niezwykle delikatny, perfekcyjnie oczyszcza, łagodzi:) Polecam
Sylwia (2014-08-21 11:04:06)
Anika nr 1
 Mam żel arnikowy i jestem mega zadowolona. 
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar