2014-08-18

Diety

Kolagen a zdrowie

Kolagen służy nie tylko ładnej, jędrnej skórze, przede wszystkim służy zdrowiu. Bóle kręgosłupa, zesztywnienie stawów, częste infekcje czy pogorszenie wzroku to tylko kilka z wielu objawów, które mogą wystąpić przy niedoborze kolagenu.

 

 


Kolagen to białko, które występuje w skórze, ścięgnach, kościach, stawach oraz rogówce oka. Jest bardzo rozciągliwy. Żeby zerwać włókno kolagenowe o średnicy 1 mm trzeba obciążenia aż 10 kg. To przede wszystkim dzięki kolagenowi skóra jest jędrna, a układ chrzęstno-stawowy funkcjonuje prawidłowo.

Niedobory kolagenu

Niestety pojawiają się dość szybko. Jego ilość zaczyna się zmniejszać w organizmie już po 25 roku życia. Dlatego koło 30. zauważamy, że skóra jest mniej jędrna niż kiedyś. Niestety na tym się nie kończy. Nasz organizm powoli traci umiejętność odbudowywania włókien kolagenowych. Niegdyś sprawni, elastyczni, z wiekiem coraz częściej zaczynamy odczuwać bóle kręgosłupa, kolan, sztywność stawów. Kolagen gwarantuje twardość chrząstki i prawidłowe wytwarzanie mazi stawowej, która zmniejsza tarcie podczas ruchu niczym oliwa. Przy niedoborze mazi, kości zaczynają ocierać się o siebie, a to wywołuje ból, a nawet zesztywnienie stawów. Bardzo łatwo wtedy o kontuzję. Zwłaszcza, gdy uprawiamy sport. Według statystyk w Europie i Stanach Zjednoczonych kontuzji stawu kolanowego co roku ulega około dwa miliony osób.

Czy przyjmowanie kolagenu jest bezpieczne?
Tak. Dlatego warto dostarczać organizmowi jego zapasy. Musi to być jednak kolagen naturalny, pochodzący od ryb, ponieważ bardzo przypomina on kolagen występujący u człowieka.

Taki właśnie wysokiej klasy hydrolizat kolagenowy NatiCol® zawiera suplement diety MultiCollagen. NatiCol® jest mieszanką naturalnych peptydów różnej wagi molekularnej, w tym dipeptydów i tripeptydów, charakteryzującą się dużą biodostępnością, czyli przyswajalnością przez nasz organizm. Dlatego MultiCollagen polecany jest przy zwyrodnieniach związanych z naturalnym procesem starzenia się organizmu, przy zaburzeniach ruchu na tle zmian zwyrodnieniowych. Łagodzi bóle stawów oraz minimalizuje skutki ich nadwyrężenia. Może być stosowany po urazach, w celu przyspieszenia regeneracji tkanek chrzęstnych, stawów oraz ścięgien. MultiCollagen polecany jest również osobom, które po prostu chcą wzmocnić układ kostno-szkieletowy.

MultiCollagen dodatkowo wzbogacony jest w siarczan chondroityny oraz siarczan glukozaminy, które również odgrywają istotną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu układu chrzęstno-stawowego.

Jakie korzyści jeszcze daje kolagen naturalny?

Lista jest długa. Oprócz ochrony naszego układu kostnego, przyspiesza przemianę materii, przeciwdziała zaparciom, zwiększa odporność organizmu na infekcje wirusowe i bakteryjne, poprawia krążenie, wspomaga leczenie niedoczynności tarczycy, przyspiesza proces gojenia się ran, likwiduje obrzęki i opuchlizny, hamuje rozwój osteoporozy, hamuje łysienie, pozytywnie wpływa na wzrok, wspomaga leczenie nowotworów, zmniejsza przebarwienia na skórze, a także rozszerzone naczynka, poprawia elastyczność skóry.

Cena suplementu diety MultiCollagen – ok. 29,90 zł/60 kapsułek.


Wyłączny dystrybutor BS FARM
www.bssuple.pl

Składniki MultiCollagenu: hydrolizat kolagenowy ze skór rybich (NatiCol®) – 810 mg, siarczan chondroityny – 80 mg, siarczan glukozaminy – 40 mg.


 
 

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar