2014-08-12

SPORT

Nike prezentuje kolekcję Women’s Training na jesień 2014

Najnowsze rozwiązania Nike Women’s Training to połączenie kobiecej stylistyki z technologiami sportowymi na każdą porę dnia.
 

 


W Nike proces projektowania odzieży sportowej opiera się na wnioskach z badań wydolnościowych organizmu ludzkiego oraz na opiniach  sportowców. Dane te są kluczowymi informacjami dla zespołu inżynierów. Na ich podstawie opracowują  sportową efektywność produktów, tym samym pomagając użytkowniczkom osiągać wyznaczone cele. Jednocześnie team projektowy Nike dokłada starań,
by ubrania były równie doskonałe pod względem stylistycznym.

– Kierujemy się filozofią projektowania bez godzenia się na kompromisy – mówi Jullie Igarashi, Vice President Global Design w Nike Women's Training – Kobiety uprawiające sport nie muszą wybierać pomiędzy dobrym wyglądem, a  komfortowym treningiem.

Myśl ta przyświeca projektowaniu odzieży treningowej i biegowej dla kobiet. Pod uwagę brany jest każdy szczegół, od wskazówek sportowców, przez dane badawcze, aż po dobór materiałów i kolorów.

Źródła wiedzy
Opracowanie nowych wzorów Nike zaczyna się i kończy na sportowcach. Projektanci, specjaliści ds. rozwoju produktów oraz researcherzy analizują sposób poruszania się kobiet oraz reakcje ciała na wysiłek fizyczny. Informacje te są podstawą do dalszych prac zespołu. Kolejnym etapem jest test prototypów na sportowcach w ruchu. Priorytetem jest otrzymanie produktu, który ułatwi sportsmenkom osiąganie nowych rekordów.

Long sleeve Nike Pro Hypercool to efekt prac zgodny z tą filozofią. Opracowana w NSRL (Nike Sport Reesearch Lab) mapa ciała pokazuje, że kobiety pocą się intensywniej w środkowej części pleców. Korzystając z tej wiedzy, projektanci umieścili zwiększone otwory wentylacyjne na tym obszarze.

Podobnie jak w przypadku całej serii Nike Pro, koszulkę Nike Pro Hypercool zaprojektowano tak, by idealnie przylegała do ciała.

– Skupiliśmy się na wyeliminowaniu czynników przeszkadzających w treningu i stworzeniu odzieży,
która porusza się razem z ciałem
– mówi Jamie Lee, Nike Women's Training Apparel Design Director.
– Jedyną rzeczą, na której teraz powinna skupić się sportsmenka jest wzrost formy, a nie krój odzieży
– dodaje.
Także w tym  przypadku opinie sportowców odegrały główną rolę w opracowaniu nowej kurtki Nike Impossibly Light. Celem projektantów było stworzenie lekkiego produktu, zapewniającego pełną swobodę ruchu – jednocześnie stanowiącego warstwę ochronną przed wiatrem i deszczem. Impossibly Light Jacket waży zaledwie 85 gramów. Pół-przezroczysty nylonowy materiał jest wytrzymały i wodoodporny. Kurtkę można łatwo spakować do jej własnej kieszeni, co znacznie ułatwia transport i przechowywanie.

Bluzka Nike Pro Hypercool oraz kurtka Nike Impossibly Light są już dostępne w wybranych sklepach
oraz na Nike.com.

Materiały
Gwarancja pełnej swobody ruchów dotyczy również stosowanych materiałów. Zespół projektowy Nike dobiera tkaniny tak, by zapewniały wytrzymałość oraz były przyjemne w dotyku.

Materiał w technologii Nike Dri-FIT Knit wykorzystywany jest zarówno w odzieży treningowej i biegowej. Jest on bardzo miękki, lekki i elastyczny, a jednocześnie zapewnia świetną wentylację w kluczowych strefach. Ponadto, zastosowanie Dri-FIT Knit pozwoliło na ograniczenie liczby szwów, przez co ubiory wykonane z tej tkaniny idealnie dopasowują się do ciała, nie ograniczając jego ruchów.

Spodnie treningowe Nike Dri-FIT Knit oraz koszulka biegowa Dri-FIT Knit Textured V-Neck są już dostępne u wybranych sprzedawców detalicznych oraz na Nike.com.

Świat barw

Kolor to bardzo istotny element zarówno pod względem funkcjonalności, jak i stylistyki.
– Wierzymy, że dobre samopoczucie i świetny wygląd, czynią trening fajniejszym  – mówi Kim Kovel, Nike Women’s Color Design Lead  – Kolor to doskonały środek motywujący. Kobiety naprawdę reagują na barwy. Dzięki nim czują się silniejsze, bardziej pewne i gotowe na sportowe wyzwania.

Cały zespół Nike, obejmujący działy innowacji, projektowania i rozwoju, włączony jest do prac w zakresie kolorystyki produktów. Jego członkowie przemierzają cały świat poszukując inspiracji. Kiedy ta pojawia się, zespół przeszukuje zaawansowaną bibliotekę kolorów Nike, by znaleźć jak najbardziej trafne dopasowanie. Jeśli nie da się go odnaleźć, opracowany jest nowy kolor. Podczas testów laboratoryjnych dana paleta kolorów jest sprawdzana pod kątem dopasowania do różnych warunków oświetlenia oraz  materiałów Nike.

Zaangażowanie Karlie Kloss
Karlie Kloss to jedna z najbardziej znanych na świecie modelek. Jej sportowa pasja zaczęła się jednak znacznie wcześniej niż kariera. Karlie uczyła się istoty ruchu i siły podczas zajęć z baletu klasycznego, który uprawiała jeszcze jako nastolatka. Wciąż korzysta z tych ćwiczeń, by jej ciało pozostawało zdrowe i silne, uzupełniając je jogą, bieganiem i treningiem Nike Training Club.

– Uwielbiam ćwiczenia wzmacniające i intensywne treningi, które proponują instruktorzy Master Trainer w Nike Training Club – mówi Karlie – Lubię też zmieniać poszczególne zestawy. Uważam, że to najlepszy sposób, by pobudzić ciało do działania i stawać się coraz silniejszą w każdym aspekcie.

Karlie Kloss ostatnio spędziła dzień trenując w Nowym Jorku z Traci Copeland, instruktorką Nike Training Club. Mając na sobie najnowszą, jesienną kolekcję Karlie odbyła trening w studio, jak również wykonała sesję High Intensity Training. Wybrała się także na przebieżkę z dwójką nowojorskich biegaczek z tamtejszej grupy biegowej.


Produkty z kolekcji jesiennej Nike 2014 są już dostępne w wybranych sklepach oraz na Nike.com.

 Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar