2014-08-04

WSPIERAMY AKCJE

Finał polskiej edycji programu Shaping Futures

Zakończyła się I polska edycja międzynarodowego programu wolontariackiego Schwarzkopf Professional o nazwie „Shaping Futures”. Celem programu realizowanego we współpracy ze Stowarzyszeniem SOS Wioski Dziecięce w Polsce jest stworzenie młodym ludziom szans na lepszą przyszłość poprzez naukę zawodu fryzjera. Dwóm najzdolniejszym spośród 14 uczestniczek warsztatów, Schwarzkopf Professional ułatwił start na drodze do profesjonalnej kariery.

 

 


Pierwsza polska edycja międzynarodowego programu „Shaping Futures” odbyła się na terenie SOS Wioski Dziecięcej w Siedlcach w dniach 21 lipca – 1 sierpnia br. Warsztaty dla 14 uczestniczek szkolenia z Wiosek w Biłgoraju, Kraśniku i Programu Wsparcia Rodziny w Skórcu prowadzili wolontariusze – styliści Schwarzkopf Professional. Podczas spotkań zakwalifikowane do programu młode dziewczyny poznawały podstawowe techniki fryzjerskie oraz pozyskiwały fachową wiedzę na temat zabiegów stylizacyjnych i pielęgnacyjnych pod okiem specjalistów.

Fryzjer to bez wątpienia przyszłościowy zawód. Najważniejsze to wykonywać go z pasją, zaangażowaniem i kreatywnością. Chcemy o tym przekonać młodych ludzi, poprzez umożliwienie im kontaktu z ekspertami oraz budowanie silnej relacji mistrz-uczeń – informuje Paweł Zaorski, General Manager Schwarzkopf Professional. Co ważne, nasza inicjatywa nie poprzestaje na przekazaniu tajników zawodu, gdyż niektórym z uczestniczek stworzymy realną szansę rozwoju kariery po zakończeniu programu. Miejmy nadzieję, że dzięki wiedzy i praktyce, którą zdobędą pod naszym okiem, zrobią pierwszy krok, by zmienić swoją przyszłość na lepszą – dodaje.

Podopieczni SOS Wiosek Dziecięcych to dzieci porzucone i osierocone, nierzadko po bardzo trudnych przejściach. Naszym celem jest to, by wyrosły na szczęśliwych i samodzielnych ludzi. Projekt „Shaping Futures”, to dla nich wielka szansa. Dzięki zajęciom z wolontariuszami dziewczęta dowiedziały się wiele o swoim wymarzonym zawodzie, wiele się nauczyły i spotkały wspaniałych ludzi. Widać, że dzięki udziałowi w projekcie stały się także bardziej pewne siebie i odważniej patrzą w przyszłość.- mówi Karolina Kamińska ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce - Cieszymy się, że są takie firmy jak Henkel, których pracownikom leży na sercu los potrzebujących dzieci.

Po zakończeniu warsztatów, zgodnie z założeniem programu, uczestniczki przeszły sprawdzian. Dwie z nich, które wykazały się największymi umiejętnościami i zaangażowaniem w zdobywanie zawodu fryzjera otrzymają dalsze wsparcie w rozwijaniu swojej pasji. Są to Ania Stankiewicz i Dominika Piwowarczyk podopieczne SOS Wiosek Dziecięcych.

Schwarzkopf Professional wesprze przyszłe fryzjerki w stawianiu dalszych kroków w świecie profesjonalnego fryzjerstwa. Dziewczyny podejmą 2-letnią naukę w szkole fryzjerskiej, będą miały szansę uczestniczyć w szkoleniach i warsztatach, zostaną wyposażone w niezbędne profesjonalne akcesoria fryzjerskie oraz otrzymają pomoc w odbywaniu fryzjerskich praktyk.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar