2014-08-01

Włosy

Stylizacja włosów – najgorętsze trendy na lato

Lato właśnie się rozpoczyna i choć pogoda, jak na razie, nie rozpieszcza nas wysokimi temperaturami, warto już teraz zaplanować swój urlop i zainteresować się, co będzie modne w tym sezonie. Ponieważ moda i obowiązujące w niej trendy nie dotyczą jedynie ubioru, ale także akcesoriów i fryzur, w poniższym artykule prezentujemy najgorętsze nowinki w temacie: stylizacja włosów.
 


 Niech żyje mat!
Do tej pory większość trendów fryzjerskich zgodnie podkreślała najważniejszy atut zadbanej, kobiecej fryzury: blask, świadczący o zdrowiu i urodzie. O dziwo, w tym sezonie fryzjerzy zachęcają, by letnia stylizacja włosów, kładła nacisk na ich matowy look! Okazuje się, że również we fryzjerstwie nie ma stałych zasad,  a to co modne w jednym sezonie, może stać się nieaktualne w kolejnym. Na szczęście dla wszystkich pań, dla których codzienna stylizacja włosów, szczególnie długich, to męcząca i czasochłonna konieczność, w tym sezonie włosy nie muszą być ani długie, ani lśniące, ani idealnie upięte.  Modne jest obcięcie włosów na tzw. „loba” (z ang. long bob), czyli przedłużoną wersję znanego i lubianego boba, a blask fryzury zastępuje mat – jak gdyby właścicielka fryzury pozwoliła włosom wyschnąć na wietrze po morskiej kąpieli.

Matowe znaczy modne
Dzięki matowemu wykończeniu, fryzura nabiera nonszalanckiego charakteru i  wygląda tak naturalnie, jak gdyby stylizacja włosów nie była wcale ważna dla ich właścicielki. Ma kojarzyć się ze swobodą, nieskrępowaniem, ignorowaniem sztywnych norm i urlopowym luzem. Jeśli do tego dodamy jaskrawą pomadkę i mocno podkreślone oczy, powstanie prowokujący kontrast do tej prostej stylizacji.

Stylizacja włosów matowych
Matowe fryzury muszą mieć  zarówno odpowiednią strukturę, jak i kształt, który da się stworzyć bez wysiłku, małym nakładem czasu. Choć wyglądają jak stworzone niemal od niechcenia, wymagają użycia profesjonalnych  produktów, w które bez trudu zaopatrzysz się w każdym salonie fryzjerskim, albo sklepie z renomowanymi produktami do pielęgnacji włosów. Użyj matowej pasty: roztarta w palcach i zaaplikowana na poszczególne pasma, usztywni je i nada im niedbały, matowy look. Jeśli chcesz, by włosy były matowe, ale pełne objętości, skuś się na specjalny puder, który pomoże ci osiągnąć zamierzony efekt. Nałóż preparat na całej długości włosów, od nasady, aż po końce. Wystarczy, że rozprowadzisz go palcami, bez użycia szczotki, włosy łatwo poddadzą się stylizacji. Na koniec, preparat do tej pory stosowany głównie w podróży: suchy szampon. Rozpylony na włosach, zastępuje zwykły szampon, a nadaje matowy wygląd i poprawia objętość fryzury. Jest też niezastąpiony, gdy brakuje czasu na poranną stylizację włosów.

Niezależnie od tego, który produkt wybierzesz, weź pod uwagę długość i strukturę swoich włosów . Zawsze też możesz zapytać fryzjera, który produkt będzie dla ciebie najodpowiedniejszy. Jedno jest pewne, tego lata włosy nie lśnią w słońcu, a najmodniejsza stylizacja włosów stawia na mat!


Produkty do stylizacji włosów możesz znaleźć na http://www.superkoszyk.pl/pol_m_dla-niej_Wlosy_Stylizacja-160.html

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar