2014-07-08

KSIĄŻKA

Gorące lipcowe nowości od Dwóch Sióstr

Tagi: książki
Idealna książka dla wszystkich małych zbieraczy, którzy z każdego spaceru wracają z nowymi skarbami.

  


Åshild Kanstad Johnsen
„Pieniek otwiera muzeum”
Tłumaczenie: Milena Skoczko

Przedział wiekowy: 3+
ISBN 978-83-63696-61-0
Format: 205 x 285 mm
Oprawa twarda
Objętość: 32 stron
Termin wydania: 24 lipca 2014
Cena: 29,90 zł (w tym 5% VAT)

Idealna książka dla wszystkich małych zbieraczy, którzy z każdego spaceru wracają z nowymi skarbami.

Pieniek lubi spacery po lesie. I uwielbia zbieranie. Zbiera wszystko, co wpadnie mu w ręce. Ale w końcu w jego leśnym domku zaczyna brakować miejsca. I co teraz? Na szczęście babcia ma plan!

Przesympatyczny bohater, zabawne ilustracje pełne szczegółów i urzekająca ciepłym humorem historia to tylko niektóre skarby, które znajdziecie w tej książce. 

Åshild Kanstad Johnsen (ur. 1978) – norweska ilustratorka i autorka książek dla dzieci. W wolnym czasie kolekcjonuje dziwne przedmioty. „Pieniek otwiera muzeum” to jej debiutancka książka.


Miroslav Šašek
„Oto jest Rzym”

Tłumaczenie: Katarzyna Domańska

Przedział wiekowy: 4+
ISBN 978-83-63696-69-6
Format: 220 x 310 mm
Oprawa twarda
Objętość: 56 stron
Termin wydania: 31 lipca 2014
Cena: 32 zł (w tym 5% VAT)

Trzeci tom kultowej serii albumów o miastach świata. Tym razem Miroslav Šašek zaprasza dzieci i rodziców do Rzymu sprzed lat.

Starożytne ruiny i monumentalne kościoły. Zatłoczone place z tryskającymi w jasnobłękitne niebo fontannami.  Studenci teologii w kolorowych sutannach, karabinierzy i… kawałek cesarza.  Oto jest Rzym!   

Odwiedź stolicę Włoch sprzed lat i poczuj jej niepowtarzalny klimat. Przeniosą cię tam czarujące ilustracje Miroslava Šaška, które podbiły świat w latach 60. i do dziś niezmiennie zachwycają elegancją, humorem i polotem.

Miroslav Šašek (1916–1980) – czeski ilustrator i autor książek dla dzieci. Międzynarodową sławę przyniosła mu seria albumów o najpiękniejszych miastach świata, zapoczątkowana książką „Oto jest Paryż”. Dwa kolejne tomy – „Oto jest Londyn” i „Oto jest Nowy Jork“ – zdobyły przyznawany przez „New York Times” tytuł Najlepszej Książki Ilustrowanej Roku, a cały cykl zaliczany jest do ponadczasowej klasyki ilustracji książkowej.

Dorota Kassjanowicz
„Cześć, wilki!”


Przedział wiekowy: 8+
ISBN 978-83-60850-81-7
Format: 150 x 200 mm
Oprawa twarda
Objętość: 228 stron
Termin wydania: 25 lipca 2014
Cena: 29 zł (w tym 5% VAT)

Błyskotliwa, mądra i pełna subtelnego ciepła opowieść o chłopcu obdarzonym nieprzeciętną wyobraźnią. 

Za osiedlem Cztery Wiatry rozciąga się kraina Dalej i Dalej. To tam jedenastoletni Filip śmiga na rowerze, gdy chce wyrwać się z domu i uciec od wakacyjnej nudy. Bo w Dalej i Dalej między drzewami przemykają wilki, a w starej willi z ogrodem mieszka ciocia Agnieszka, pisarka. Tylko ona zna sekret Filipa.

Powieść „Cześć, wilki!” pokazuje, jak ważną rzeczą w życiu jest wyobraźnia. I że warto jej ufać. To książka, która dodaje odwagi, by marzyć. 
Ewa Błaszczyk

Dorota Kassjanowicz (ur. 1968) – absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim, redaktor, autorka (pod nazwiskiem Dorota Czupkiewicz) tekstów piosenek (m.in. dla Ewy Błaszczyk, Hanny Banaszak i Stanisławy Celińskiej) oraz autorka i współautorka tekstów do spektakli muzycznych dla dorosłych i dla dzieci. Wydana przez Dwie Siostry powieść „Cześć, wilki” to jej pierwsza książka.   

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar