2014-04-15

Pielęgnacja ciała

Olejki w zestawach

Olejki eteryczne z roślin to wieloskładnikowe mieszanki związków chemicznych biologicznie czynnych, które podczas zabiegów aromaterapeutycznych, takich jak inhalacje, masaże czy kąpiele przedostają się do naszych organizmów, działając na nie w sposób terapeutyczny. Dodatkowo, substancje te roztaczają w pomieszczeniu i zostawiają na naszym ciele niepowtarzalny zapach drzew, ziół, kwiatów i owoców. Zapewne dlatego wszystkie zabiegi z użyciem olejków sprawiają nam ogromną przyjemność.

Do najbardziej popularnych należy rozpylanie olejków z wodą przy pomocy ogrzewanego świeczką kominka aromaterapeutycznego. Biorąc pod uwagę wielkość pomieszczenia stosuje się od 5 do 10 kropli wybranego olejku lub mieszaniny olejków. Taki zabieg może poprawić nasze samopoczucie, dodać energii, zrelaksować lub uspokoić. Efekt, jaki osiągniemy zależy wyłącznie od właściwości wybranych przez nas substancji.

Olejek grejpfrutowy o świeżym, orzeźwiającym zapachu doskonale poradzi sobie ze stresem, napięciem nerwowym czy nawet migrenowymi bólami głowy o podłożu nerwicowym. Kwiatowy zapach lawendy unoszący się w pomieszczeniu uspokoi i zlikwiduje ociężałość umysłową. Olejek pomarańczowy o słodkiej, orzeźwiającej cytrusowej woni świetnie zdezynfekuje powietrze, a rozmarynowy, o właściwościach pobudzających, podziała doskonale przy zmęczeniu fizycznym i umysłowym. Kwiatowy niezwykle szlachetny, słodki zapach olejku różanego przeciwdziała bezsenności, usunie napięcia nerwowe. Wszyscy znamy charakterystyczną woń olejku sosnowego, który rozpylony w kominku udrożni drogi oddechowe i odświeży powietrze.

Olejki eteryczne bardzo mocno działają również w mieszankach, dlatego warto zaznajomić się z podstawowymi recepturami na łączenie poszczególnych substancji, tak aby efekt terapeutyczny był dla nas jeszcze bardziej korzystny.

Jeśli zaopatrzymy się w kilka wybranych olejków będziemy mogli używać ich codziennie w zależności od potrzeb i upodobań. Zestawy tych naturalnych substancji mogą być również świetnym pomysłem na prezent. Dzięki poszczególnym olejkom doświadczymy zapachów charakterystycznych dla różnych rejonów świata. A może również zechcemy odwiedzić kraj, z którego pochodzi ulubiony przez nas olejek?

 zestaw olejków

 

Materiały prasowe Afir Biuro PR Dr Beta

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar