2014-04-11

Diety

Wspomagacze odchudzania

Zamierzasz się odchudzać i zastanawiasz się, które preparaty oferowane w aptekach najskuteczniej Ci w tym pomogą? Oto nasz praktyczny przewodnik.


 

 

Apetyt pod kontrolą
Głównym zadaniem tabletek na odchudzanie, które zmniejszają apetyt jest oszukanie żołądka, że nie jesteśmy głodni. Dostępne są najczęściej w postaci koktajli, batoników, kapsułek z włóknami ksantanowymi, które pęczniejąc, rozciągają ścianki żołądka i wywołują wrażenie sytości. Większość z nich zawiera także witaminy i sole mineralne. Niektóre wzbogacone są błonnikiem, który działa jak naturalny zapychacz -  wchłania wodę i przyspiesza wypróżnianie. Inne odchudzacze to preparaty ziołowe, które w składzie zawierają korę cynamonową, morwę białą, chlorek chromu, nasiona lnu i siemię lniane, ananas, gorzką pomarańczę.

Powinniśmy je stosować przed posiłkiem i popijać dużą ilością wody.

Mniej tłuszczu

Suplementy ograniczające wchłanianie tłuszczów są wybawieniem dla osób, które nie chcą rezygnować ze wszystkich potraw w menu. Tabletki te najczęściej zawierają takie składniki jak:

fasolamina - wyciąg z fasoli zwyczajnej (sprawdza się u osób, którym trudno jest zrezygnować z produktów mącznych. Fasolamina stabilizuje również poziom cukru, blokuje odkładanie się skrobi)
kwas linolowy (reguluje przemianę glukozy, blokuje enzym, który umożliwia powiększanie się komórek tłuszczowych),
L-karnityna (w połączeniu z aktywnością fizyczną zamienia tłuszcz w energię; hamuje magazynowanie się komórek tłuszczowych),
chityna (popita dużą ilością wody wiąże cząsteczki tłuszczów w jelitach i uniemożliwia ich wchłanianie),
chrom (zmniejsza napady niepohamowanego głodu)
ocet jabłkowy (skutecznie rozszczepia tłuszcze, zawiera także pektyny pobudzające wydzielanie soków żołądkowych i enzymów trawiennych),
zielona herbata (zawarte w niej katechiny i polifenole roślinne hamują wzrost ilości komórek tłuszczowych i ograniczają wchłanianie cukrów)

Uwaga! Preparaty z tej grupy mogą zmniejszać wchłanianie niektórych witamin, dlatego osoby je zażywające powinny jednocześnie uzupełniać dietę w preparaty multiwitaminowe.

Błyskawiczne oczyszczenie
Preparaty roślinne, które zawierają aloes, liść senesu, korę kruszyny lub korzeń rzewienia drażnią ściany jelita, co w efekcie powoduje przyspieszenie perystaltyki i przyspieszenie wypróżnień. Dostępne w postaci ziół, tabletek i syropów.

Uwaga! Suplementy te zmniejszają wchłanianie wody i elektrolitów.

Suplement diety Morwa Biała Plus Fasolamina zawiera:
chrom (pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu glukozy we krwi i przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu makroskładników odżywczych
fasolaminę (występująca w ekstrakcie z nasion białej fasoli, wpływa na wchłanianie skrobi z pokarmów bogatych w skrobię (ryż, ziemniaki, chleb, kukurydza) i jej trawienie),
ekstrakt z liści morwy białej (może przyczynić się do utrzymania zrównoważonego metabolizmu węglowodanów w organizmie człowieka. Dzięki zawartości substancji wpływających na działanie enzymów biorących udział w trawieniu węglowodanów, ogranicza ich wchłanianie po posiłku),
niacynę, tiaminę, witaminę B6 (przyczyniają się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego).
 

Komentarze (2)

Janka (2015-04-08 17:53:16)
Odp
  Po przeczytaniu iqgreen opinie solidnie wzięłam się za odchudzanie. Dużo ćwiczę, stosuję dietę- mam zamiar zrzucić kilka dobrych kilogramów. Na pewno szybko się nie poddam! 
Jaśmin (2014-05-07 10:26:24)
blonnik pokarmowy Allevo weight loss
jak w tytule, najlepszym wposmagaczem w odchudzaniu jest błonnik pokarmowy Allevo weight loss. To rewelacyjny zapychacz żołądka, który hamuje apetyt i powoli, bezbolesnie a systematycznie odchudza. Straciłam za jego pomocą kilka kilogramów, ale mam nadal na wypadek świąt lub imprez rodzinnych takich jak np imieniny u cioci :)
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar