2014-01-22

Kolekcje ubrań

Chobeeth, czyli wyjątkowa kolekcja Dory Krincy

Kolekcja Chobeeth to stylowa interpretacja elegancji, blichtru i luksusu. Nawiązująca klimatem do historii. Oglądając kolekcję przenosimy się do bajkowego wykreowanego świata, aby za chwilę poczuć realizm i stanowczość postaci. Kolekcja łączy elegancję z teatralnością stroju, jego sceniczną interpretacją.
 Bolerko Ecru

 

Jej autorką jest Dorota Krynicka, tworząca pod pseudonimem artystycznym Dora Krincy. Człowiek orkiestra. Projektantka mody, projektantka kostiumów, artystka. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Tworzy kostiumy teatralne, kolekcje Haute Couture, maluje. Jej specjalnością są stroje unikatowe, ślubne, wieczorowe, a także akcesoria obuwie i biżuteria. Laureatka wielu prestiżowych nagród m.in.: „Złotej Nitki”, „Złotego Guzika”, „Najpiękniejszej Sukni Ślubnej”.

W swoich kolekcjach oddaje istotę kobiecości, z jej tajemnicą, temperamentem i grą żywiołów. W projektach sukien wizytowych i ślubnych splata tradycję z nowoczesnością, etniczną egzotykę z awangardą, łączy element kostiumu historycznego ze współczesną linią. Fascynują ją kostiumy filmowe. Jej realizacje od lat poruszają i zadziwiają wymagający świat mody. Nie zgadza się na skostniałe konwencje i stereotypy, ale odkrywa żywe piękno klasycznych form, które interpretuje w nowoczesny sposób.

Współpracowała z największymi, m.in. z francuskim domem mody Cymbeline w Paryżu, gdzie była jedną z czołowych projektantek. Projektowała dla znanej marki Prét-â-Porter w Egipcie – Mobaco. Zaprojektowała stroje dla ekipy Polskiej reprezentacji na targach Expo 2008 w Saragossie.

Na swoim koncie ma rownież wiele wystaw designu oraz malarstwa, ktore jest jej wielką pasją. Bohaterkami obrazów są głównie kobiety o różnych osobowościach – umiejscowione w mistycznej, teatralnej scenografii, symbolicznym zamyśleniu. W obrazach oddaje część swojej magicznej duszy – ukazuje drugą stronę podświadomości, ukryte pragnienia, obawy, myśli, symbole. Maski - symbolizują osobowość – drugie ja. Ludzie noszą różne maski w swoim życiu. Nie pokazują prawdy wypisanej na twarzach. W malarstwie ukazuje magiczne światy, tkwiące gdzieś pod powierzchnią - Alter Ego.

Obecnie mieszka i pracuje w Szwecji. W czerwcu 2013 roku w Sztokholmie odbyła się wystawa jej prac malarskich "Alter ego - the other me".

Z inicjatywy Doroty Krynickiej powstało: Stowarzyszenie Kostiumografów Polskich (którego jest głównym założycielem) oraz Projekt ICS – International Costume Studio.

Prace malarskie artystki można obejrzeć na stronie galerii BE-ART exclisive www.be-art.pl z którą artystka rozpoczęła niedawno współpracę.

 Płaszcz Amazonka

Płaszcz Futro

Sukienka Mis Długa
 
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar