2013-12-06

ROZRYWKA

Komediowe soboty z gwiazdami w grudniu na CBS Europa

John Malkovich, Susan Sarandon, Kevin Costner, Jeff Bridges, Cameron Diaz, John Cusack, Christian Slater – to nie jest przypadkowy zbiór gwiazd! Wszystkich tych aktorów będziecie mogli zobaczyć w grudniu na CBS Europa! Sobotnie wieczory zostaną wtedy zarezerwowane zarówno dla kultowych komedii, jak i tych nieco mniej znanych, ale z pewnością wartych obejrzenia. 7 grudnia o  21:45 zapraszamy na komedię „Paparazzi”, 14 grudnia o 22:25 na „Byki z Durham”, 21 grudnia o 21:55 na „Być jak John Malkovich”, zaś 28 grudnia o 22:25 na film „Big Lebowski”.

 

 
  Big Lebowski
 

„Paparazzi” (2001) to komedia, w której Christian Slater i Tim Allen uciekają z więzienia.  Trevor Allen Finch (Christian Slater) oraz Jim (Tim Allen) kumplują się i postanawiają razem zrealizować plan. Mają dotrzeć do ukrytych przez Fincha diamentów. Jim ma za zadanie załatwić fałszywe dokumenty. Chłopak staje na wysokości zadania. Pech chce, że dokumenty są wystawione na nieżyjącego już paparazzi, którego zamordowała mafia po otrzymaniu odpowiedniego zlecenia. Jim nawet nie przeczuwa, jakie kłopoty sprowadza na siebie i Fincha. Od tej chwili mafijni zabójcy będą ich ścigać, zdeterminowani, aby ponownie wykonać wyrok. Sprytny plan zmienia się w ucieczkę przed śmiertelnym zagrożeniem.

Kolejny film z cyklu, „Byki z Durham” (1988), to komedia romantyczna w doborowej obsadzie. Małe miasteczko Durham w Północnej Karolinie. Tutejsza drużyna baseballowa nie gra w tym sezonie najlepiej. Porażka za porażką, dodatkowo w kiepskim stylu. W drużynie jest utalentowany miotacz, lecz jeszcze młody i niedoświadczony. Od wielu lat fanką miejscowego zespołu jest urocza nauczycielka angielskiego, charyzmatyczna Annie (Susan Sarandon). Kobieta gorliwie kibicuje, a jednocześnie romansuje z zawodnikami z drużyny. Nowy miotacz zwany Nuke (Tim Robbins) staje się jej kolejnym kochankiem. Tymczasem na ratunek ekipie z Durham przybywa doświadczony Crash Davis (Kevin Costner), zawodnik od lat grający w niższej lidze. Każdy z drużyny marzy o tym, aby zagrać kiedyś w najwyższej klasie rozgrywkowej. Tylko Nuke wydaje się mieć na to szansę. Crash stara się wprowadzić młokosa w świat zawodowego baseballu, przekazując mu wiele rad, również życiowych. Jednocześnie wydaje się, że Annie coraz bardziej jest zaintrygowana Crashem.

„Być jak John Malkovich” (1999) to komediodramat z tytułowym aktorem w roli głównej. Craig Schwartz (John Cusack) to lalkarz, którego zawodowa pasja nie przekłada się na sukces zawodowy. Jego żona Lotte (Cameron Diaz) pracuje w sklepie zoologicznym. Choć małżeństwo mieszka z całkiem pokaźnym zwierzyńcem, to warunki finansowe blokują decyzję o posiadaniu dziecka. Craig zaczyna w końcu szukać dobrej pracy. Odpowiada na ogłoszenie firmy LesterCorp i zostaje urzędnikiem w biurze na Manhattanie, mieszczącym się na 7. i pół piętrze pewnego wieżowca. Tam Craig spotyka piękną Maxine (Catherine Keener), w której zakochuje się od pierwszego wejrzenia. Kilka dni później w swoim biurze odkrywa tajemnicze drzwi prowadzące do… głowy Johna Malkovicha. Mężczyzna, chcąc zaimponować Maxine, opowiada jej o swoim doświadczeniu. Wkrótce, jako wspólnicy, rozkręcają firmę oferującą 15 minut bycia kimś innym. Jako pierwsza drzwi portalu przekracza Lotte… Przewrotny pomysł, aby bohaterem filmu uczynić Johna Malkovicha okazał się strzałem w dziesiątkę. Znany aktor znakomicie bawi się swoim wizerunkiem, wcielając się w siebie owładniętego przez inną osobę.

Filmem zamykającym cykl będzie „Big Lebowski” (1998), komedia kryminalna braci Coen. „The Dude” Lebowski (Jeff Bridges) to mieszkający niedaleko Los Angeles, w miejscowości Venice, czterdziestoparoletni mężczyzna na wiecznym bezrobociu. Lebowski żyje bardzo monotonnym życiem, radując się swoimi nałogami: paleniem skrętów oraz piciem alkoholu. Spotyka się w kręgielni ze swoimi zwariowanymi przyjaciółmi: byłym surferem „Donny” Kerabatsosem (Steve Buscemi) oraz Walterem Sobchakiem (John Goodman) – właścicielem sklepu, pochodzącym z Polski ortodoksyjnym Żydem. Szczęśliwy żywot wyluzowanego Lebowskiego zostaje przerwany napadem na dom. Napastnicy, biorąc omyłkowo „Dude'a” za żonatego bogacza, żądają od niego pieniędzy za rzekome długi żony. Zbieżność nazwisk okazuje się przypadkowa, lecz Lebowski, za  namową przyjaciół, postanawia odnaleźć rzeczonego bogacza. Chce odzyskać odszkodowanie za straty spowodowane napadem. Decyzja ta wplącze bohatera i jego kumpli w serię dziwnych, lecz i niebezpiecznych zdarzeń. W filmie wystąpili także Julianne Moore (jako Maude Lebowski) i John Turturro (jako Jesus Quintana).

Filmy w grudniowym cyklu „Komedia na sobotę”:
- „Paparazzi”, 07.12.2013, godzina 21:45
- „Byki z Durham”, 14.12.2013, godzina 22:25
- „Być jak John Malkovich”, 21.12.2013, godzina 21:55
- „Big Lebowski”, 28.11.2013, godzina 22:25


 „Być jak John Malkovich”
 
 


 
„Byki z Durham”
„Byki z Durham”

„Paparazzi”
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar