2013-10-28

ROZRYWKA

CBS Europa zaprasza do wspólnego spędzenia Halloween

31 października CBS Europa zaprosi swoich widzów na halloweenowe spotkanie z thrillerami i horrorami. Preludium do tego cyklu będzie stanowić emisja filmu „Strach w ciemnościach” w środę, 30 października o godzinie 18.15. Później emocje nie opadną już nawet na chwilę! W czwartek, 31 października widzowie zobaczą kolejno filmy: „Zaborcza miłość”, „The Box. Pułapka” oraz dwie części horroru z przymrużeniem oka „Opowieści z krypty”.

30 października o godzinie 18.15 na kanale CBS Europa będzie można obejrzeć film „Strach w ciemnościach”. W ustabilizowanym życiu Kathy (Jane Seymour), szczęśliwej mężatki i matki dwójki dzieci, pojawia się zło pod postacią Erika, mężczyzny, który dostaje obsesji na punkcie nastoletniej córki Kathy, Blair (Alexandra Picatto). Po interwencji na policji Kathy myśli, że jej rodzinie już nie grozi. Ale Erik (Corin Nemec) śledzi ją w centrum handlowym. Gdy na skutek wielkiej awarii prądu całe miasto pogrąża się w ciemnościach, wybucha panika, podczas której Kathy, Blair i młodszy syn, Ian (Erik Kundsen), rozdzielają się. Jedynym, który zachowa zimną krew, będzie Erik. A w jego głowie pojawi się szatański plan ukarania Kathy jako nadopiekuńczej, jego zdaniem, matki: zabije jej córkę. W ciemnych labiryntach sklepów centrum handlowego Kathy będzie musiała stanąć z mordercą twarzą w twarz i zmusić go do wyznania, gdzie ukrył Blair. Czy Kathy uda się uratować życie dzieci?

 


 

31 października maraton mocnych wrażeń i strasznych historii rozpocznie się już o godzinie 18.10 filmem „Zaborcza miłość”. Do posiadłości w Kilronan przybywa młoda kobieta, Helen (Gwyneth Paltrow). Została tu zaproszona przez swojego chłopaka, Jacksona Baringa (Johnathon Schaech). Urocza Helen jest bardzo szczęśliwa w związku z Jacksonem, w Kilronan ma poznać rodzinę ukochanego i zdobyć zaufanie najbliższych mu osób. Matką Jacksona oraz właścicielką posiadłości jest Martha (Jessica Lange). Początkowo kobieta z sympatią odnosi się do wybranki syna. Niebawem okazuje się, że Helen jest w ciąży. Młodzi muszą podjąć ważkie decyzje. Postanawiają pobrać się i zamieszkać w Kilronan. Od tego momentu sprawy zaczynają przybierać zły obrót. Martha nie jest w stanie ukrywać matczynej zazdrości o żonę swojego syna, a jej zachowanie staje się coraz bardziej niepokojące. Helen nie do końca ma świadomość powagi sytuacji. Martha decyduje się na przerażający krok… Tytuł znakomicie oddaje główny temat tego trzymającego w napięciu thrillera psychologicznego!

Kolejnym filmem tego mrocznego wieczoru będzie „The Box. Pułapka”, film zostanie wyemitowany na CBS Europa o godzinie 20.00. Rok 1976, Richmond w stanie Wirginia. Norma (Cameron Diaz) i Arthur (James Marsden) Lewisowie to kochające się małżeństwo. On pracuje jako naukowiec dla NASA, ona jest nauczycielką w prywatnej szkole. Mają nastoletniego syna i żyją od wypłaty do wypłaty. Pewnej nocy budzi ich dzwonek do drzwi. Na progu znajdują paczkę, a w niej drewniane pudełko z przyciskiem osłoniętym szklaną kopułką oraz kartkę z informacją, że niejaki pan Steward (Frank Langella) odwiedzi ich o 17.00. Tajemniczy gość rzeczywiście przybywa na spotkanie z Normą o wyznaczonej godzinie. Daje jej klucz otwierający kopułę i przedstawia zasady gry: jeśli naciśniesz przycisk, ktoś umrze, a ty dostaniesz milion dolarów w gotówce; jeśli zdecydujesz się tego nie robić – zapłaty nie będzie, a skrzynka powędruje w inne ręce.

  

O 22.10 przeniesiemy w świat „Opowieści z krypty”. O tej godzinie wyemitowana zostanie bowiem pierwsza część serii - „Władca demonów”. To horror z przymrużeniem oka, bazujący na popularnych w latach 50. komiksach. Autostrada gdzieś na amerykańskiej prowincji. Frank Brayker (William Sadler) ucieka samochodem przed tajemniczym mężczyzną w kowbojskim kapeluszu. Frank znajduje schronienie w zapomnianym przez boga i ludzi motelu. Obsługa hotelowa pogrążona jest w marazmie, każdy pochłonięty jest własnymi sprawami, a życie przypomina leniwą wegetację. Przybycie Franka zmienia sytuację. Okazuje się, że nie jest to zwykły gość. To strażnik magicznego klucza, który chroni przed złymi demonami i ich zakusami opanowania świata. Początkowo nikt w hotelu nie daje wiary dziwnym opowieściom Franka. Tymczasem w drzwiach pojawia się człowiek w kowbojskim kapeluszu i przedstawia się jako Kolekcjoner. Ku przerażeniu wszystkich okazuje się kolekcjonerem ludzkich dusz. Chcąc przechwycić magiczny klucz, Kolekcjoner wzywa na pomoc demony. Zamknięci w hotelu ludzie szykują się na starcie ze złem.

Punktualnie o północy CBS Europa wyemituje drugą część tego cieszącego się popularnością cyklu – „Opowieści z krypty: Orgia krwi”. Podczas egzotycznej wyprawy dochodzi do intrygującego odkrycia. W starej trumnie zostaje odnaleziony szkielet pradawnej Lilith. Dla uczestników wyprawy kończy się to nie najlepiej. Niedługo potem poznajemy uroczą Katherine Verdoux (Angie Everhart). Kobieta jest zaniepokojona zniknięciem brata. Brak wieści skłania Katherine do bardziej stanowczych działań. Wynajmuje prywatnego detektywa, Rafe’a Guttmana (Dennis Miller). Mężczyzna jest doświadczony w swoim fachu i już niebawem trafia na trop mrocznej sprawy. Okazuje się, że brat Katherine często chadzał do miejscowego... zakładu pogrzebowego. Tak naprawdę to działający pod przykrywką dom publiczny. Rafe chcąc rozwiązać zagadkę zniknięcia mężczyzny, musi zachować szczególną ostrożność. Szybko wychodzi na jaw, że podejrzany lokal prowadzą wampirzyce. Na ich czele stoi złowroga Lilith.

 

Na zakończenie halloweenowego cyklu, o godzinie 1.40, CBS Europa zaprosi swoich widzów na thriller „Długi weekend”. Carla (Claudia Karvan) i Peter (James Caviezel) to małżeństwo przeżywające kryzys. Oboje oskarżają się o egoizm, niezdolność do decyzji o posiadaniu potomka, zdradę. Chcąc ratować związek, postanawiają spędzić długi weekend na australijskim odludziu, w otoczeniu dzikiej przyrody i pięknego oceanu. Mają im towarzyszyć znajomi, jednak szybko okazuje się, że Carla i Peter nie mogą nawiązać z nimi kontaktu. Gęsty las nie ułatwia orientacji. Małżeństwo nie do końca wie, gdzie się znajduje. Carla, przyzwyczajona do mieszczańskiego uporządkowania, szybko traci humor. Peter chce koniecznie korzystać z otaczającej przyrody, lecz jego zachowanie daleko wykracza poza normy obowiązujące z kontakcie z dziką naturą. Strzela do zwierząt, rozrzuca bezmyślnie śmieci, a niebawem śmiertelnie rani morską krowę. Carla także nie umie zachować się rozsądnie. Rozbija jajo orła i już po jednym dniu chce wymusić na mężu powrót do domu. Peter i Carla zaczynają się coraz gwałtowniej kłócić. Zadawnione urazy wybuchają ze zdwojoną siłą. Carl dokonuje w lesie makabrycznego odkrycia. Od tego momentu sprawy przybierają fatalny obrót…

Komentarze (1)

enigma1990 (2013-10-28 20:50:33)
Halloween
 Zapowiada się wieczór Halloween straszny i trzymający w napięciu:D
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar