2013-10-28

Gry

Doda, Adam Sztaba i Michał Figurski

24 października b.r. w scenerii nawiązującej do wyspy piratów odbyła się oficjalna polska premiera czwartej części gry Assassin’s Creed. Gośćmi specjalnymi konferencji zorganizowanej pod hasłem „Co kręci kobiety a co facetów w grach video?” byli - Doda oraz Adam Sztaba, którzy jako pierwsi mieli okazję wypróbować nową odsłonę kultowej gry. Spotkanie poprowadził Michał Figurski.
 

 


Podczas testowania gry goście dzielili się na bieżąco swoimi wrażeniami i dyskutowali o męskim i kobiecym spojrzeniu na gry video. Zdaniem Dody kobiety nie powinny ulegać stereotypowemu myśleniu, że gry video są zarezerwowane wyłącznie dla mężczyzn. Zainteresowanie tego typu rozrywką może okazać się świetną zabawą także dla dziewczyn. „Wspólna gra może połączyć dwa światy. Kobieta, która przeniknie do świata gier video może lepiej dogadywać się ze swoim facetem. W przypadku Assassin’s Creed nie trzeba się zmuszać, bo to jest naprawdę fajne.” - przyznała piosenkarka.

Bohater Assassin’s Creed zainteresował Dodę wiele miesięcy temu, w momencie, gdy w jednym ze sklepów zobaczyła figurkę tajemniczego, długowłosego asasyna. „Dziś jestem tu i mogę podziwiać kolejnego pięknego wojownika.” – powiedziała gwiazda.

Z kolei zachwyt Adama Sztaby w Assassin’s Creed wzbudziła intuicyjność, z jaką rozgrywa się poszczególne misje oraz strona graficzna. „Uwielbiam drobiazgową robotę, dopracowane detale i to właśnie dostaję w Black Flag. Nic nie jest w stanie zakłócić mojej radości z rozgrywki ” – powiedział muzyk.

Okazuje się, że gry video dawno już przestały być rozrywką zarezerwowaną wyłącznie dla mężczyzn. Z roku na rok sięga po nie coraz więcej kobiet. Zauważając ten trend, producenci coraz częściej kierują swoją ofertę do obu płci.

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar