2013-10-16

ROZRYWKA

In vitro. Czekając na dziecko

Już dziś na antenie TLC premiera nowego programu dokumentalnego „In vitro. Czekając na dziecko” – sześcioodcinkowej serii przedstawiającej temat zapłodnienia in vitro. Jest to pierwsza seria dokumentalna poświęcona temu zagadnieniu w całości wyprodukowana w Polsce.


 


Agnieszka i Piotr - bohaterowie programu In Vitro
Czekając na dziecko.
 


Widzowie programu będą świadkami dramatycznych zmagań sześciu par, znajdujących się w różnych fazach leczenia niepłodności. Poznamy motywacje bohaterów, dowiemy się, z jakimi trudnościami i emocjami wiązały się ich poprzednie próby zajścia w ciążę. Będziemy im towarzyszyli w długim i wyczerpującym procesie, jakim jest zapłodnienie in vitro. W tym czasie pary będą musiały podjąć niezwykle trudne decyzje, a szczęśliwy finał nie będzie pewny. Bardzo ważnymi postaciami są także lekarze. Ich rolą będzie nie tylko pomoc bohaterom programu, będą również przewodnikami widzów po tajemnicach i kontrowersjach związanych z zapłodnieniem in vitro.

Zdjęcia do programu „In vitro. Czekając na dziecko” powstały w klinice nOvum – specjalizującej się w leczeniu niepłodności. Oprócz wzruszających historii par oraz wspaniałych postaw lekarzy, w programie zobaczymy również gości specjalnych. Wśród nich będą: Wojtek Zamysłowski – najstarsze dziecko kliniki nOvum oraz Agnieszka Ziółkowska, która jako pierwsza Polka przyszła na świat dzięki metodzie in vitro. Poznamy również profesora Mariana Szamatowicza – ojca polskich badań nad in vitro oraz Annę Krawczak – prezes Stowarzyszenia Nasz Bocian, udzielającego pełnego wsparcia rodzinom starającym się o dziecko. W programie usłyszymy też głos ikony polskiego dokumentu, czyli Krystyny Czubówny.


 


Agnieszka Ziółkowska z rodzicami Marią i Adamem

 
„In vitro. Czekając na dziecko” zostało wyprodukowane przez Endemol dla Discovery Networks.

Premiera „In vitro. Czekając na dziecko” już dziś o godz. 22.30 na TLC.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar