2013-09-23

WARTO WIEDZIEĆ

Chcemy być rodzicami

Grupa ekspertów, w tym m.in. lekarzy, psychologów, terapeutów, prawników, stworzyła pierwszy w Polsce serwis informacyjno-poradnikowy ChcemyBycRodzicami.pl, skierowany do osób starających się od dziecko. Informacje poparte wiedzą specjalistów są dostępne na stronie WWW oraz fan page’u na Facebooku, a już w listopadzie w wersji papierowej, w pierwszym numerze magazynu.

Osoby starające się o dziecko znajdą w nim odpowiedzi na pytania dotyczące starań naturalnych, metody in vitro oraz adopcji. Dzięki wiedzy merytorycznej autorów stworzono miejsce, które ma ambicje zmienić sposób postrzegania problemu niepłodności.

Statystyki pokazują, że ponad 19 proc. par w Polsce, czyli około 2,5 mln kobiet i mężczyzn, ma problem z poczęciem i szczęśliwym donoszeniem ciąży. Portal ChcemyBycRodzicami.pl powstał w odpowiedzi na ogromne zapotrzebowanie na wiarygodne informacje pomocne w czasie starań o dziecko. W internecie do tej pory można było znaleźć albo trudne w odbiorze artykuły medyczne, albo wiadomości z forów internetowych, których jakość merytoryczna pozostawiała wiele do życzenia.

„Ponieważ sama od kilku lat staram się o dziecko, wiem, jak było mi trudno uzyskać fachowe, ale zarazem przystępne informacje na tematy związane z problemami niepłodności” - mówi Magda Opoka, pomysłodawczyni portalu.

ChcemyBycRodzicami.pl dużo miejsca poświęca zasadom odżywiania, ćwiczeniom oraz badaniom, a także interpretacji ich wyników. W przejrzysty sposób przedstawia procedury inseminacji, in vitro oraz adopcji, a także związaną z nimi problematykę psychologiczną i prawną.

Ministerstwo Zdrowia wprowadziło w tym roku program refundujący in vitro. Tylko w dwóch pierwszych miesiącach zakwalifikowało się do niego 1875 par, a 914 rozpoczęło procedurę zapłodnienia pozaustrojowego.

 Te liczby pokazują skalę problemu niepłodności. ChcemyBycRodzicami.pl pomaga przyszłym rodzicom w trudnej drodze do szczęśliwego macierzyństwa i ojcostwa.

Wydawcą serwisu ChcemyBycRodzicami.pl jest spółka Med Global Publishing sp. z o.o.


 

Komentarze (2)

buźka (2014-03-25 16:19:18)
gazeta
a ja kupuję w empiku właśnie, bo chcę mieć zawsze pierwszego dnia premiery. z prenumeratami to bywa różnie i czasem jest dzień obsuwy a ja wolę mieć wszystko pierwsza :) a sama gazetka bardzo fajnie się czyta
yellow (2014-02-22 14:49:09)
post
bardzo fajne czasopismo! polecam każdej parce starającej się o dzidziusia. sama zamówiłam prenumeratę, żeby nie latać po kioskach czy empikach
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar