2013-08-11

Perfumy

Od koniaku do perfum

Tagi: perfumy
Kolekcja zapachów francuskiej marki Frapin jest już dostępna w Polsce. Perfumy, nawiązujące swoim aromatem do wytrawnych alkoholi, z których produkcji zasłynął ród Frapin, można znaleźć w perfumerii Mon Credo.
 

 

Historia szlacheckiej rodziny sięga XIII wieku, kiedy to, w położonej na  północy Francji, Szampanii, Frapinowie zaczęli przygotowywać koniak. Produkowany w rodzinnym zamku Fontpinot bursztynowy trunek zdobył ogromną popularność  i przyniósł rodowi bogactwo oraz sławę. W  2008 roku francuska rodzina postanowiła stworzyć serię perfum, sygnowanych nazwiskiem rodu, których nazwy odwołują się do ważnych dat – kamieni milowych w dziejach rodziny.

Frapin 1270 


Wielowiekowa tradycja tworzenia koniaku przez rodzinę Frapin zaczyna się w 1270 roku. Od tej daty swoją nazwę wzięły niezwykle aromatyczne perfumy, w których główną rolę odgrywa wizytówka rodu – koniak. Otoczona owocową wonią, między innymi śliwki, oraz aromatem kawy i czekolady, koniakowa nuta urzeka tutaj głębi i szlachetnością swojego zapachu. Kompozycję otula przytulna waniliowo-miodowa aura.

•    Frapin 1270  (woda perfumowana, 100 ml, cena: 480 zł)


Frapin 1697

Perfumy „1697” nawiązują swoją nazwą do roku, w którym Frapinowie otrzymali od francuskiego króla tytuł szlachecki. Sam zapach ma wiele wspólnego z okresem panowania Ludwika XIV, który kojarzony jest z przepychem i  luksusem. To wyjątkowo bogata kompozycja najwyższej jakości składników naturalnych, takich jak akacja, ambra i suszone drewno, doprawionych różowym pieprzem. Wytwornego i mocnego charakteru nadaje zapachowi nuta rumu, która dopełnia unikatową kompozycję. 

•    Frapin 1697  (woda perfumowana, 100 ml, cena: 480 zł)


Frapin L’humaniste


„L’humaniste” to hołd złożony wartościom takim jak otwartość na świat i idee, tolerancja czy zaangażowanie. W tym wytrawnym zapachu dominuje aromat ginu - orzeźwiający,        a jednocześnie lekko wyrafinowany. Oprócz niego w  perfumach pojawiają się także przyprawy takie jak tymianek i gałka muszkatołowa oraz cytrusy.

•    Frapin L’humaniste  (woda perfumowana, 100 ml, cena: 480 zł)

Perfumy z kolekcji Frapin przypadną do gustu, zarówno mężczyznom ceniącym ciężkie zapachy, jak i kobietom, które cenią kuszące i oryginalne aromaty.


Perfumeria Mon Credo została otwarta w 2012 roku w domu handlowym Vitkac, przy ul. Brackiej 9 w Warszawie. W swojej ofercie posiada ponad 50 marek zapachowych, pielęgnacyjnych i makijażowych. Perfumeria powstała z myślą o klientach wymagających, ceniących sobie jakość i oryginalność. Największy nacisk kładziony jest na dystrybucję marek niszowych, niedostępnych w innych salonach w Polsce. W asortymencie Mon Credo można znaleźć zarówno klasyczne wody toaletowe i perfumowane, a także bardzo luksusowe ekstrakty perfum. Oprócz wyjątkowych zapachów, w bogatej ofercie Mon Credo znajdziemy także unikatowe marki, takie jak: Kaloo (seria zapachów dla dzieci), Martinato Mariella (włoska marka produkująca luksusowe akcesoria z materiałów najwyższej jakości) a także luksusowe kosmetyki do makijażu, stworzone przez Serge'a Lutensa czy by Terry.

Większość marek dostępnych w perfumerii Mon Credo klienci mogą znaleźć również w sklepie internetowym.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar