2013-07-22

Włosy

Magicy fryzjerstwa czarują w Sieradzu

Ruszył Sieradz Open Hair Festival, wielkie święto stylizacji i jedna z najbardziej oryginalnych wakacyjnych imprez.

Uroczystą galą w Teatrze Miejskim rozpoczął się V Sieradz Open Hair Festival 2013, któremu w tym roku przyświeca hasło „Magia fryzjerstwa”. Galę prowadził Kamil Nosel, prezenter radiowy znany z wkręcania znanych ludzi. Gwiazdami wieczoru byli aktorzy warszawskiego Teatru Roma oraz Teatru Muzycznego w Gdyni. Paulina Janczak i Damian Aleksander dali koncert „Magia w operze” i zaśpiewali  największe utwory muzyczne  najdłużej granego musicalu w historii pt. „Upiór w Operze”. Następnie na scenie zobaczyliśmy pochodzącą z Sieradza aktorkę Joannę Aleksandrowicz, która zaśpiewała francuski przebój „Je t’aime”. Publiczność oczarował Maciej Pol, najlepszy polski iluzjonista, który zaprezentował wiele magicznych sztuczek. Jak dodał na zakończenie swojego występu – pomysły na sztuczki czerpie z podróży, m.in. takich, jak ta do Sieradza z okazji Open Hair Festival. Wydarzeniem towarzyszącym gali był wernisaż grafik „Magia fryzjerstwa” w teatralnym foyer. Sieradzki artysta Aleksy Nowak stworzył kolekcję kobiecych portretów inspirowanych stylizacjami wykreowanymi przed laty przez Antoine’a Cierplikowskiego, najsłynniejszego fryzjera świata, który patronuje SOHF.

Seria festiwalowych atrakcji otwartych dla publiczności. O godz. 20 na plenerowej scenie w sercu miasta 18 dziewczyn zmierzło się w walce o tytuł Miss Open Hair. W oczekiwaniu na werdykt zobaczyć można było „Hair Fashion – Antoine 2013”, pokaz kolekcji kostiumów i awangardowych sukien wykonanych  z koronek, kryształów, metalu, a nawet sztucznych włosów.

O godz. 22 na scenie pojawił się Maciej Pol, by tym razem szerszej publiczności, pokazać  spektakularne magiczne sztuczki. Na zakończenie drugiego dnia festiwalu zaśpiewała Kate Ryan, belgijska królowa muzyki tanecznej.

Open Hair Festival odbywa się w Sieradzu od 2009 roku. Po raz pierwszy zorganizowany został w setną rocznicę narodzin sławnej „chłopczycy” – krótkiej fryzury, którą w 1909 roku Antoine stworzył na głowie popularnej francuskiej aktorki Evy Lavalliére. SOHF to wyjątkowa zabawa miejska przyciągająca zawodowych stylistów i pasjonatów fryzjerstwa, łącząca konfrontację profesjonalistów z rozrywką dla publiczności. Jej organizatorem jest Urząd Miasta Sieradz.
 

Galeria zdjęć:

Komentarze (1)

Iza (2015-03-15 15:28:21)
Maciej Pol
Maciej Pol dał radę!!!
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar