2013-06-10

DZIECIAK

E-nanny – by mama była spokojna

Każda mama wie, że mając dziecko, trzeba mieć oczy dookoła głowy i czujność 24 godziny na dobę. To trudne, dlatego istnieje wiele urządzeń i gadżetów pomagających w codziennej opiece nad maluchami. Ich ceny niestety często są wysokie, dlatego na pomoc rodzicom przychodzi aplikacja E-nanny, pozwalająca monitorować maluchy za pośrednictwem telefonu, komputera czy tabletu.
 

 


Aplikacja E-nanny z powodzeniem może zastąpić elektroniczne nianie, ponieważ pozwala połączyć ze sobą dwa urządzenia w system monitorowania o bardzo podobnych funkcjach. Dzięki niej możemy słyszeć, co dzieje się u dziecka, gdy przebywa ono w innym pomieszczeniu, gdy musimy na moment wyjść do sklepu lub w inne miejsce. Może być także wykorzystywana, gdy maluch zostaje pod opieką niani, przez co będziemy mieć pewność, że wszystko jest w porządku. Dodatkowo aplikacja umożliwia zdalne uruchamianie dzieciom bajek i własnych plików audio, a także nagranie swojego głosu i odtwarzanie go maleństwu, by poczuło się spokojnie i bezpiecznie.

E-nanny dostępna jest na systemy operacyjne: Windows, Mac, Android, iOS oraz Linux.  By z niej skorzystać, wystarczy wejść na stronę  www.e-nanny.pl i zarejestrować się, wybrać wersję programu do pobrania oraz zainstalować go na dwóch dowolnych urządzeniach – może być to komputer stacjonarny, laptop, netbook, tablet lub smartfon. Następnie jedno z urządzeń ustawiamy w trybie „Dziecko” i zostawiamy w miejscu, w którym przebywa maluch. Drugie urządzenie przełączamy na tryb „Rodzic” i zabieramy ze sobą, by słyszeć, czy z dzieckiem wszystko w porządku. Do prawidłowego działania aplikacji potrzebne jest jedynie stabilne połączenie z Internetem, słuchawki lub głośniki oraz mikrofon.

Oczywiście aplikacja nie zastąpi codziennej opieki rodzicielskiej, ale może ją znacznie ułatwić, szczególnie w trudniejszych momentach, wymagających większej czujności, na przykład w czasie choroby dziecka. W ten sam sposób ułatwia czuwanie nad osobami starszymi, schorowanymi. W końcu każdy z nas potrzebuje czasem odrobiny wytchnienia, odpoczynku z książką czy przy komputerze. Nie trzeba z tego rezygnować , by jednocześnie mieć pod kontrolą to, co dzieje się z naszym skarbem.

Komentarze (2)

mama (2014-08-20 20:04:41)
e-nanny
nie działa. nie łączy się funkcja rodzica - wygląda to na oszustwo
NekropolisQueen (2013-08-30 17:57:35)
:)
Wspaniały pomysł z taką aplikacją, ciekawa jestem czy to działa i się sprawdza w praktyce :)
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar