2013-06-06

Pielęgnacja ciała

Pokusisz się na relaks?

Praca, dom, zakupy, spotkania ze znajomymi. Można rzec dzień jak co dzień. Wśród wielu rzeczy do zrealizowania warto pamiętać o znalezieniu czasu dla siebie - chwili wytchnienia i relaksu.
 

 


Stresujące sytuacje wpływają niekorzystnie nie tylko na nasze samopoczucie, ale także na nasz wygląd. Za wszystko odpowiedzialne są hormony. W momencie napięcia w naszym organizmie podnosi się adrenalina. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę, że obok adrenaliny uwalniany jest także kortyzol, potocznie zwany hormonem stresu. Stymuluje on produkcję glukozy, której nadmierny poziom w organizmie może spowodować pojawienie się dodatkowych centymetrów – jakże zbędnych w tym wyjątkowym dniu.


Długotrwały stres wpływa także na wygląd naszej cery. Powoduje osłabienie organizmu co często  prowadzi do pojawienia się niedoskonałości, których trudno się pozbyć.  Nadmierna ilość kortyzonu prowadzi także do niekorzystnego wpływu na gospodarkę wodną organizmu, co objawia się przesuszeniem skóry i utratą blasku. Cera staje się szara i zmęczona - a to uwydatnia zmarszczki.
Ratunek jest tylko jeden - należy wyeliminować stres. Możemy wziąć udział w zajęciach z jogi czy spotkać się ze znajomymi. Świetnym pomysłem jest zabieg kosmetyczny. Z jednej strony przywróci skórze utracony blask, z drugiej poprawi samopoczucie. Takie spotkanie z ekspertem  pielęgnacji jest idealny rozwiązaniem, zwłaszcza kiedy na przedślubne przygotowania zostało już niewiele czasu.
Wszystkie panie, które chcą się zrelaksować będą zachwycone zabiegiem Bielenda Professional Soczysta Pokusa  - podpowiada Justyna Adamczyk, kosmetolog z Instytutu Bielenda Professional. To owocowa przyjemność dla ciała, a zarazem odżywcza uczta dla skóry. Zadaniem zabiegu jest przede wszystkim nawilżenie i dotlenienie skóry. Na dogłębną pielęgnację wpływa ekstrakt z arbuza zawarty w kosmetykach, który jest skarbcem mikroelementów, witamin, kwasu foliowego oraz beta karotenu.  Soczysta Pokusa to pielęgnacja ciała polegająca na głębokim oczyszczeniu peelingiem, a następnie dostarczeniu składników aktywnych zawartych w koncentracie i masce, aplikowanych na wcześniej przygotowaną skórę. Dopełnieniem jest zastosowanie arbuzowego balsamu. Zabieg cieszy się dużą popularnością, ponieważ wygładza, ujędrnia oraz nawilża skórę nawet w najgłębszych warstwach naskórka.  Odżywia i dotlenia komórki, a poprawiając krążenie krwi pobudza naturalne mechanizmy oczyszczająco-drenujące. Soczysta Pokusa,dzięki swym właściwościom antyoksydacyjnym i ochronie przed działaniem promieni UV, jest zabiegiem na każdą porę roku.

Komentarze (3)

Sosenka (2013-06-07 16:14:05)
:)
Na Soczystą Pokusę zawsze się skuszę ;)
majplezier1987 (2013-06-06 20:26:23)
:)
 Na taki relaks zawsze się skuszę :) kocham zapach arbuza
sylvana (2013-06-06 19:22:59)
Ach oczywiście...
taki relaks to marzenie :) 
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar