2013-05-29

WARTO WIEDZIEĆ

Co na Dzień Dziecka dla nastolatka?

Dzień Dziecka tuż tuż, więc jeśli ktoś nie ma jeszcze pomysłu na to, co podarować swojemu nastoletniemu dziecku w prezencie, warto przeczytać kilka inspirujących pomysłów.

Młodzież w wieku gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym najchętniej w ramach prezentu przyjmuje gotówkę, którą może potem dowolnie dysponować. Dawanie synowi czy córce pieniędzy to pójście na łatwiznę – a przecież wystarczy chwilę pomyśleć, by sprawić niezapomniany i zaskakujący prezent. Oto kilka ciekawych pomysłów na prezenty zapadające w pamięć.

W rytmie tanga
Twoje dziecko marzy o tym, by nauczyć się tańczyć albo jest w takim wieku, że dopiero szuka swoich pasji? Możesz podarować mu karnet na kurs tańca. W szkołach tańca można wybierać między tańcami klasycznymi, latynoamerykańskimi, a nawet nowoczesnymi formami, takimi jak Zumba. Karnet na kurs tańca, obejmujący 6 godzinnych lekcji to wydatek rzędu 100-200 złotych.

Dla fanów szybkiej jazdy

O ile z zajęć tanecznych bardziej będą cieszyć się dziewczynki, o tyle jazda gokartem to coś w sam raz dla chłopców – i to nie tylko tych młodszych. Na gokartach świetnie bawią się mężczyźni w każdym wieku. Cena takiego prezentu nie jest wygórowana, a na torach kartingowych mamy do wyboru wiele pakietów, zróżnicowanych jeśli chodzi o długość i koszt. 8 minut wyścigu kosztuje zaledwie 20 złotych, a karnet na 60 minut jazdy to wydatek sześciokrotnie większy.

Pierwsze kroki w siodle
Dla nastolatka, który kocha zwierzęta, świetnym pomysłem na prezent może być lekcja jazdy konnej lub karnet na kilka takich jazd. Koszt prezentu waha się od kilkudziesięciu złotych (jeśli kupujemy godzinę jazdy z instruktorem i nie jesteśmy członkami klubu jeździeckiego) do około 200 złotych (tyle kosztować będzie karnet na 4 godziny jazdy bez instruktora).

Przygoda z kajakiem
Rodzice dziecka, które jest już na tyle dorosłe, że wyjeżdża samo na wakacje, mogą wybrać w ramach prezentu z okazji Dnia Dziecka spływ kajakowy dla swojej pociechy. Wybór jeśli chodzi o spływy kajakowe jest ogromny – można kupić spływ jednodniowy, weekendowy lub tygodniowy, wakacyjny. Koszty także są różne, w zależności od opcji, jaką wybierzemy – od około 120 złotych do kilkuset, w przypadku dłuższych wyjazdów.

Wakacyjny wyjazd
Jeśli dysponujesz nieco większą kwotą, którą możesz przeznaczyć na prezent dla nastolatka, warto pomyśleć nad wykupieniem ciekawego wakacyjnego wyjazdu, o którym marzy Twoje dziecko. Mogą to być na przykład obozy językowe za granicą, których cena waha się między 2 a 4 tysiącami złotych za dwutygodniowy wyjazd. Świetnym pomysłem na prezent są także obozy sportowe, tym bardziej, że na rynku jest ogromny wybór, jeśli chodzi o dyscyplinę sportu. Chłopcom mogą spodobać się obozy piłkarskie czy obozy tenisowe, dziewczyny pewnie wybiorą obóz taneczny czy żeglarski. Cena takiego obozu w Polsce to 1500-2300 złotych za osobę.

Ogromną zaletą prezentów takich jak spływy kajakowe, lekcje tańca czy jazdy konnej jest nie tylko to, że są to prezenty-przeżycia, ale także fakt, że zwykle możemy wybrać jedną z wielu możliwości, które są właściwie na każdą kieszeń. Zanim więc zdecydujesz się dać dziecku po raz kolejny pieniądze zamiast  prezentu, zastanów się, czy nie lepiej wybrać coś, co zapadnie nastolatkowi na długo w pamięć.

Informację przygotował: Sporteus.pl

 

Komentarze (1)

Sosenka (2013-05-30 19:38:28)
:)
Bardzo ciekawe pomysły, warto z nich skorzystać :)
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar