2013-05-09

CIEKAWOSTKI

Obcy już tu są! Freak Family: Sataniki, Saiko i Soso wylądowali!

Tagi: gadżety
Przybysze Znikąd dokonali bezprecedensowej inwazji na sklepy Empik. W kontrastowych kolorach neonowego różu i czerni członkowie Freak Family: Sataniki, Saiko i Soso sprowokują do dyskusji polską Pop Kulturę, wymierzą swoje czółki w nasze upodobania i gusta. Kosmiczni Podrywacze nie znają litości!
 


 Za Kosmiczną Akcję odpowiedzialny jest Maurycy Gomulicki – artysta, projektant, fotograf, kolekcjoner i antropolog kultury popularnej – który specjalnie dla Empiku zaprojektował kontrowersyjną serię breloków. Freak Family w osobach Sataniki, Saiko i Soso są już dostępne we wszystkich salonach sieci.

Przybyli Znikąd i uderzają do polskich dziewczyn i chłopaków, ławek i trzepaków, do koszy na śmieci, zabawek dla dzieci, panienek prześlicznych, latarni ulicznych, ubeków, działkowców, harcerzy, ormowców, hydrantów, kiboli, blogerek, roboli, cacanych hipsterów, z siłowni pakerów, znudzonych szympansów, laleczek z fajansu, marchewek, prawiczków, pluszowych króliczków... Kosmiczni Podrywacze Sataniki, Saiko i Soso już tu są. Spotykasz ich na własne ryzyko! – tak historię Freak Family opowiada jej projektant, Maurycy Gomulicki.

Efekt współpracy Empiku oraz znanego artysty to unikalny produkt adresowany do tych, którzy lubią współczesne designerskie smaczki. „Freaki” są dziwne i filuterne zarazem, ale zdecydowanie dają się lubić.

W DNA marki Empik wpisane jest permanentne odkrywanie, dlatego do współpracy i zaprezentowania swoich dokonań zaprasza twórców – od malarzy, grafików i rzeźbiarzy po projektantów multimedialnych i kontrowersyjnych designerów – zarówno znanych szerokiej publiczności w Polsce i za granicą, jak również duże grono młodych i uzdolnionych. Unikalną szansą współpracy firmy z artystami jest upowszechnianie ich twórczości w formie limitowanych kolekcji autorskich. Dotychczas byli to m.in. Agata ENDO Nowicka, Andrzej Tylkowski, Andrzej Wieteszka, Ania Goszczyńska, Bożena Rydlewska, Aleksandra Woldańska-Płocińska oraz Arobal (znane już wszystkim projekty notesów i ceramiki). Maurycy Gomulicki właśnie dołącza do tego grona ze swoją oryginalną kolekcją „freaków”, a wkrótce zostaną zaprezentowane nowe kolekcje kolejnych twórców.

W Polsce mamy ogromne pokłady kreatywności – świetnych projektantów, grafików, artystów. Dotąd nie było natomiast rozwiniętej sprzedaży detalicznej tego typu produktów. Empik, ze swoimi blisko 200 salonami w całym kraju i kilkoma milionami odwiedzających miesięcznie, czuje się zobowiązany do promowania nowych produktów wykreowanych przez znanych i cenionych twórców. Dlatego kontynuujemy i rozszerzamy współpracę z polskimi projektantami i artystami. Po ostatniej świetnej kolekcji Bartka Arobala „Cztery Żywioły” do współpracy zaprosiliśmy artystę wszechstronnego i bardzo oryginalnego jednocześnie. Seria breloków Freak Family jest stworzona od początku do końca przez Maurycego Gomulickiego – mówi Krzysztof Bielski, Menadżer Działu New Concept w Empiku.

 


Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar