2013-04-18

DEKORACJA WNĘTRZ

Oświetlenie LED

LED (lightingemittingdiode) to źródło światła, które oparte jest na diodach elektroluminescencyjnych.
 
We współczesnym świecie oświetlenie LED zyskuje coraz szersze zastosowanie -  wykorzystywane jest ono zarówno w przemyśle ciężkim, jak i w oświetleniu dekoracyjnym.
 


Aby potwierdzić oszczędność żarówek LED oraz ich korzystny wpływ na społeczeństwo, przeprowadzane zostało niezależne badanie, które obejmowało 12 największych miasta świata (m.in. Nowy Jork, Londyn, Kalkuta, Sydney). Badanie trwało roki skupiało się na oświetleniu ulicznym, które zostało wykonane w technologii LED.

Wyniki badań potwierdziły, że zaoszczędzona energia utrzymywała się na poziomie 80%, a emisja gazów cieplarnianych  została ograniczona (stałe korzystanie z diod LED pozwoliłoby ograniczyć tą emisję o 670 milionów ton rocznie). Również mieszkańcy przyznali, że czują się bezpieczniej gdyż lampy LED-owe stosowane na ulicy dają światło bardziej widoczne.
 


 

Powołując się na powyższe wyniki, koncerny zajmujące się oświetleniem oraz grupy związane z ochroną środowiskawezwały rządy państw do stosowania oświetlenia LED na ulicach miast. Takie rozwiązania przyniosłyby korzyści ekonomiczne, społeczne a nawet przyczyniłyby się do ograniczenia zanieczyszczeń środowiska.

Również stosowanie lamp LED-owych w domu może przynieść korzyści. Koszty zakupu takiego oświetlenia mogą zwrócić się już po roku - oszczędność wynikająca z wymiany żarówki z tradycyjnej na oszczędną to  40zł rocznie, a ich żywotność jest o wiele dłuższa niż żywotność tradycyjnej żarówki.
Mniejszym krokiem ku oszczędności może być stosowanie oświetlenia dekoracyjnego stworzonego
w technologii LED.  Firma CORTINA w swoim szerokim asortymencie posiada wiele produktów, które nie tylko przynoszą korzyści, ale również przyczyniają się do globalnych zmian.
 


 
 
Firma Cortina jest znaczącym dostawcą do sieci handlowych oświetlenia choinkowego a także oświetlenia dekoracyjnego. Swoje produkty opieramy na technologii LED, która dzięki swoim zaletom stale poszerza grono swoich sympatyków. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, dzięki której można zaoszczędzić do 80% energii w porównaniu do tradycyjnej żarówki.
 
www.cortina.pl

CORTINA Sp. J.
J. Kasporwski, W. Jendrysik
40-857 Katowice, Wolnego 8
 
Jako wciąż rozwijająca się firma posiadamy o wiele większy asortyment, ale o tym już wkrótce… 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar