2013-03-26

Pielęgnacja ciała

Wiosenne przebudzenie do walki z cellulite!

Grzejące coraz mocniej słońce, dłuższe dni i budząca się do życia przyroda zachęcają nas do pozbywania się ciężkich, ciepłych ubrań i odsłaniania większych obszarów ciała. Oczywiście należy mieć na uwadze wiosenne zmiany pogody, silne wiatry oraz różnice temperatur pomiędzy dniem i nocą, które mogą okazać się niebezpieczne, zwłaszcza jeśli „wychodzimy” z zimy z obniżoną odpornością organizmu.


Wiosną w sposób szczególny przyglądamy się ciału chcąc za wszelką cenę poprawić urodę i kondycję, by w nowej, lepszej formie wkroczyć w nadchodzące, przybliżające nas do lata, miesiące. Wiele osób zaczyna właśnie teraz intensywne ćwiczenia fizyczne by pozbyć się zbędnych kilogramów, sięga po diety-cud lub po prostu po naturalne metody oczyszczania organizmu, które zgodnie z radami specjalistów, najlepiej jest przeprowadzać właśnie wiosną.

Niektórzy z nas, o tej porze roku, przystępują do walki z cellulite, zarówno w swoich domowych SPA jak i w gabinetach kosmetycznych. Doskonałym sposobem radzenia sobie z „pomarańczową skórką” jest masaż i kąpiel aromaterapeutyczna. Używane podczas zabiegów preparaty powstałe na bazie olejków eterycznych przyspieszają krążenie płynów ustrojowych, a tym samym usuwanie toksyn z organizmu. Aromaterapia wykorzystuje do walki z cellulite przede wszystkim olejki: grejpfrutowy, paczulowy, kminkowy, jałowcowy, geraniowy i cyprysowy.

Jak samodzielnie przygotować kąpiel? Wystarczy do wanny z ciepłą wodą dodać po pięć kropli olejków: jałowcowego, cytrynowego i cyprysowego. Taka kąpiel powinna trwać od piętnastu do trzydziestu minut. W warunkach domowych możemy wykonywać także specjalny automasaż. W tym celu należy przygotować pachnącą oliwkę: do 50 mililitrów bezwonnego oleju roślinnego dodajemy: trzy krople olejku geraniowego i cytrynowego, dwie krople jałowcowego oraz po jednej kropli olejku mięty pieprzowej i rozmarynowego. Masaż wykonujemy dwa razy w tygodniu lub, żeby było szybko i skutecznie, przy bardzo widocznych zmianach, codziennie wieczorem przez dwa tygodnie.

A sposób dla wygodnych? Wystarczy sięgnąć po gotowe preparaty do walki z cellulite np. po specjalną serię wyszczuplającą JG® Dr Beta®. Składnikami czynnymi serii są przede wszystkim olejki: geraniowy i jałowcowy. Olejki te regulują gospodarkę płynami, przyspieszają wydalanie toksyn i składników rozkładu tkanki tłuszczowej. Do serii należą: Żel JG® z myriceliną wyszczuplający przeciw cellulite, Oliwka JG® przeciw cellulite oraz Żel JG® przeciw cellulite.

Zabiegi aromaterapeutyczne są nie tylko bardzo skuteczne, ale także dzięki zastosowaniu olejków eterycznych niezwykle przyjemne – dostarczają niezapomnianych wrażeń zmysłowych pozostawiając na ciele piękne, naturalne zapachy przyrody.
DR BETA

UWAGA!
Kąpieli, masaży i kosmetyków z dodatkiem olejków cytrusowych nie stosować na skórze, która ma być wystawiona na światło słoneczne lub promieniowanie UV.
NIE NALEŻY STOSOWAĆ NIEROZCIEŃCZONYCH OLEJKÓW ETERYCZNYCH BEZPOŚREDNIO NA SKÓRĘ!


LITERATURA
Iwona Konopacka-Brud, Władysław St. Brud, Aromaterapia dla każdego, Białystok 2007
Iwona Konopacka, Władysław St. Brud, Pachnąca apteka. Tajemnice aromaterapii, Łódź 2008
Aromaterapia – informator Dr Beta®, Warszawa 2012
 
Komentarze (1)

NekropolisQueen (2013-03-26 14:21:28)
:)
Uwielbiam olejki! czy to do masażu, czy do kominka lub kąpieli sprawdzają się znakomicie
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar