2013-03-02

Bielizna

Kinga wśród największych producentów bielizny na świecie

Polska firma Kinga po raz kolejny brała udział w najbardziej prestiżowych targach Salon International de la Lingerie. Ponad 16 000 zwiedzających z całego świata miało szansę zobaczyć polską bieliznę z Białegostoku. Tegoroczna edycja paryskiego Salon International de la Lingerie była wyjątkowa – targi obchodzą 50-te urodziny.
 


 


Białostocka firma Kinga Lingerie de Femme już po raz trzeci prezentowała swoją bieliznę na targach Salon International de la Lingerie w Paryżu. 50. targi były wyjątkowe – motywem przewodnim była Islandia, a bajkowe aranżacje – m.in. lodowy pałac, porażały przepychem.

- Salon International de la Lingerie to zdecydowanie jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń branży bieliźniarskiej na świecie. To tu rodzą się światowe trendy i inspiracje. Obecność naszej firmy w tym wyjątkowym wydarzeniuto ogromny sukces i wyróżnienie. – mówi Kinga Lesisz, właścicielka firmy Kinga.

Aż 62% odwiedzających targi to międzynarodowi klienci (38% to klienci z Francji). Poza Francją najliczniej reprezentowani byli Włosi, Niemcy, Anglicy, Belgowie, Hiszpanie, Rosjanie, Szwajcarzy, Japończycy i Amerykanie.Na targach wystawiło się 550 firm, do dyspozycji odwiedzających przeznaczono blisko 30 000 metrów kwadratowych.

- Targi po raz kolejny dowiodły, że nie powinniśmy mieć najmniejszych kompleksów, porównując się do największych europejskich i światowych producentów bielizny. Nasze stoisko cieszyło się olbrzymim zainteresowaniem.Od początku działalności stawialiśmy na materiały najwyższej klasy – i to przywiązanie do jakości po raz kolejny zaowocowało na Salon International de la Lingerie. Klienci odwiedzający nasze stanowisko wielokrotnie podkreślali doskonałą konstrukcję i design naszej bielizny, wpasowującej się w najnowsze, światowe trendy. – dodaje Kinga Lesisz.

Polskie stoisko zaprojektowane było w kolorach czerni i srebra, doskonale wpisując się w motyw przewodni 50. targów Salon International de la Lingerie. Przygotowano komplety materiałów marketingowych po francusku i angielsku, przedstawiciele firmy byli gotowi, by zaprezentować najnowsze kolekcje Kingi i odpowiedzieć na wszystkie pytania kontrahentów z całego świata.

Kinga to jeden z największych polskich producentów bielizny. Firma została założona w 1994 roku przez Kingę Lesisz, od tamtej pory udało się jej stworzyć nowoczesne przedsiębiorstwo, zatrudniające ponad 140 osób. Doskonała jakość produktów i nowoczesne wzornictwo zostały wielokrotnie wyróżnione, m.in. Gazelą Biznesu, tytułem Przedsiębiorstwo Fair Play, czy Złotym Laurem Konsumenta.

Na wspólnym stoisku Polski Wschodniej w trakcie targów Salon International de la Lingerie wystawiały się firmy Podlaskiego Klastra Bielizny, poza Kingą to m.in. Gracya, Expose Beauty, MAT, Gorteks, Axami, GAIA, Fabio, Ava.

 Komentarze (1)

sylvana (2013-03-03 07:57:04)
Kinga robi zniewalającą bieliznę,
i miło jest się pochwalić tą rodzimą firmą  
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar