2013-03-01

Oczy

Sposoby na długie i zdrowe rzęsy

Kobiece spojrzenie potrafi kusić i oczarować niejednego mężczyznę.  Rzęsy dodają uroku i tajemniczości. Aby wyglądały naturalnie i pięknie wystarczy kilka sprawdzonych sposobów, dobrze dobrany tusz  i już można olśniewać spojrzeniem.

 

 

Aby podkreślić naturalne rzęsy należy stosować odpowiedni tusz oraz szczoteczkę. Dzięki różnorodnym kształtom spełniają one różne funkcje: wydłużają rzęsy lub je podkręcają. Osoby noszące soczewki kontaktowe powinny zwrócić szczególną uwagę, czy wybrany kosmetyk nie będzie podrażniał oka. W celu uzyskania lepszego efektu podkręcenia, można skusić się na zalotkę. Pomoże w tym także specjalny tusz podkręcający.

Aby wzmocnić kondycję rzęs potrzebne są składniki odżywcze, które pozwolą rzęsom rosnąć i zdrowo wyglądać. Używanie tuszów z jednej strony upiększa oko, ale z drugiej prowadzi do osłabiania włosków, co może wpływać na ich kruszenie i wypadanie. Dlatego bardzo ważnym  źródłem pielęgnacji jest odpowiednie nawilżenie i odżywienie rzęs.
Warto wybierać produkty bogate w aminokwasy, które pomogą uzyskać naturalnie piękne rzęsy oraz kwas hialuronowy, który nawilża, rewitalizuje i stymuluje wzrost rzęs. Przykładem może być serum neuLash, które przy systematycznym stosowaniu przez 30 dni pozwala uzyskać efekt gęstych i długich rzęs. Dodatkowo neuLash koncentruje się na poprawie wyglądu oprawy oczu, a bogata w składniki aktywne formuła zawierająca m.in. biotynę, pantenol oraz oligopeptydy, zapewnia spektakularne efekty w ich odbudowie.

Należy również zwrócić szczególną uwagę wykonując codzienny demakijaż oczu. Pozostałości tuszu powodują, że rzęsy łatwo się łamią. Aby dokładnie zmyć makijaż oka należy używać specjalnych, delikatnych płynów, np. dwufazowego. Najlepiej wybierać taki, z przeznaczeniem do kosmetyków wodoodpornych, który szybko i skutecznie usunie makijaż. W ten sposób unika się długiego pocierania oczu płatkiem kosmetycznym, który może wpływać na uszkodzenie rzęs i ich łamliwość. Rzęsy są bardzo płytko ukorzenione w powiece (około 2 mm), więc mechaniczne tarcie powoduje, że wypadają.

Koncentrując się na naturalnym pięknie rzęs należy dbać nie tylko o odpowiednią pielęgnację, ale również zmienić nawyki postępowania. Systematyczność i sprawdzone sposoby pozwolą utrzymać rzęsy w dobrej kondycji i cieszyć oko zalotnym spojrzeniem.
 
Sposób aplikacji

Komentarze (1)

sylvana (2013-03-01 21:52:15)
Mam zamiar wypróbować...
wszystkie Wasze rady, = dziękować  
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar