2013-02-13

Biżuteria

Różowy kwarc od FIUU FIUU na Walentynki

Biżuteria może być nie tylko udanym elementem stylizacji, ale także dodawać nam pewności siebie i seksapilu. Umiejętnie dobierając kamień, który nosimy możemy czerpać dodatkowe wsparcie z jego właściwości. Jeśli szukamy pomysłu na prezent – pomyślmy o bransoletce wykonanej ze szlachetnych kamieni z kolekcji FIUU FIU BIŻU. Klasyczne kolory, uzupełnione urokliwym motywem kokardki albo skrzydła amora, mogą przynieść miłość albo wzmocnić uczucie, które już rozkwitło. A to pomysł w sama raz na Walentynki.

 

 

BIŻUTERIA czy WYZNANIE?
Wymogiem stworzenia modnej stylizacji jest umiejętne dobranie dodatków oraz biżuterii. Właśnie te drobiazgi tworzą oryginalny look i pozostawiają niezatarte wrażenie. Dzisiaj można dostrzec, że noszenie biżuterii zyskało nowe znaczenie. Niektóre elementy stylizacji to nie tylko ozdoba, ale pewnego rodzaju tożsamość. Noszone przez nas bransoletki, broszki to często znak identyfikacji z określonym trendem, ruchem społecznym, czy też po prostu podkreślenie wyznawanych przez nas wartości. Od dawien dawna biżuteria stanowiła także źródło seksapilu i magicznych właściwości. Kamenie, z których wykonane są np. kolczyki, czy naszyjnik mogą dodawać nam sił, chronić przed duchami albo przynieść miłość. W tym roku proponujemy nowe, urocze bransoletki z kolekcji FIUU FIUU BIŻU.

SYMBOL

Wszystkie modele FIUU FIUU BIŻU wykonane są ze szlachetnych kamieni, a ich cechą charakterystyczną są urocze przywieszki w kształcie kokardki. Motyw ten ma swoją tradycję znaczeniową. Dla przykładu biała wstążka to symbol  walki z przemocą wobec kobiet, czerwona to znak solidarności z osobami chorymi na HIV oraz AIDS, a różowa to symbol walki z rakiem piersi.

- Wstążka FIUU FIUU to symbol kobiecości, jako takiej. Motyw zawiązanej kokardki ma oddawać nasze przekonanie o tym, że warto kończyć to, co się zaczęło, pomimo przeszkód. W symbolice sennej jeśli przyśni nam się wstążka oznacza to, że ma się jakieś niewykorzystane możliwości, potencjał, z którym jak najszybciej należałoby coś zrobić, żeby go nie zaprzepaścić. Dlatego też kokardka FIUU FIUU to symbol wykorzystywania swoich możliwości i wdzięczności za nie – mówi jedna z projektantek FIUU FIUU BIŻU Nadina Milka Dietrich.

KAMIEŃ NA MIŁOŚĆ
Na Walentynki szczególnie polecamy model pod nazwą „Kwarcówna” ze srebrną albo złotą kokardką FIUU FIUU. Bransoletka wykonana jest z różowego kwarcu zwanego kamieniem miłości. W tym konkretnym przykładzie „miłość” nie odnosi się tylko do uczucia łączącego dwoje ludzi, ale także umiejętności kochania samego siebie, tworzenia dobrych relacji z innymi ludźmi czy z całym „wszechświatem”.  Kamień wytwarza swoiste pole dzięki swojej hipnotyzującej różowej barwie, które pozytywnie intensyfikuje altruizm, bezinteresowność, czy umiejętność odczuwania i przyjmowania bezwarunkowej miłości. Pomaga szczególnie tym, którzy noszą w sobie urazę, winę albo strach będące wynikiem przeszłości. Kwarc różowy może nas wspierać w budowaniu udanych relacji z ludźmi, światem i samym sobą. Pozytywnie oddziałuje na prawidłowe odczytywanie intencji innych osób albo własnych, a to z kolei pomaga w podejmowaniu trafnych decyzji. To kamień generujący pozytywna energię, która jak wiemy lubi wracać. W połączeniu z symbolicznym przesłaniem kokardki FIUU FIUU może w tym roku przynieść nam nie tylko wymarzonego partnera, ale przede wszystkim zdrową miłość do samego siebie. A jak pisał Oscar Wilde „Miłość do siebie samego to początek romansu na całe życie”.

 
Komentarze (2)

filipinka (2013-02-14 19:49:14)
...
cudne...
sylvana (2013-02-14 09:53:44)
Zachwycająca...
szczerze przyznam,że jest obiektem moich walentynkowych westchnień...może Św,Walenty też lubi takie prezenty (darować)  
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar