2013-01-11

MOTOKOBIETA

Trzynastolatka za kierownicą samochodu rajdowego?

Automobilklub RALLYLAND, macierzysty klub znanego polskiego kierowcy rajdowego - Tomasza Kuchara, wdraża projekt pod nazwą RALLYLAND JUNIOR CUP, który adresowany jest do nastolatków pasjonujących się motoryzacją, sportem, a rajdami samochodowymi w szczególności.


Młodzi ludzie, w wieku od 13-tego roku życia do uzyskania pełnoletności, mogą szkolić się na prywatnym terenie Ośrodka Sportów Samochodowych RALLYLAND pod okiem profesjonalistów, kierowców rajdowych i instruktorów z Akademii Bezpiecznej Jazdy Tomasza Kuchara. Ośrodek zlokalizowany jest na terenie byłego lotniska wojskowego pod Debrznem, na pograniczu województw Pomorskiego i Wielkopolskiego.
   
Pomysłodawcą i realizatorem cyklu jest prezes klubu - Ireneusz Korycki, który stworzył regulamin pucharu i przygotował pierwszy samochód spełniający jego wymagania. W ubiegłym roku, podczas jednego z rajdów, organizowanych na terenie ośrodka, ten pierwszy „wzorcowy” samochód przeznaczony do cyklu, przeszedł testy. Dwie załogi, z niepełnoletnim kierowcą (w wieku 16 i 17 lat) oraz ojcem kierowcy w roli pilota, pokonywały trasę rajdu jako „0” i „szachownica”. Samochód spisał się świetnie, obie załogi też, a ich odpowiedzialna postawa utwierdza nas w słuszności podjętych działań.
   
Pomysł jest nowatorski, ale bez takich działań, ciężko jest wyłowić talenty w jakiejkolwiek dyscyplinie sportu. Podobne działania prowadzone są w krajach skandynawskich, szczególnie dużą popularnością cieszą się w Finlandii, która słynie z ogromnej ilości utalentowanych młodych kierowców. Nie wszyscy pozostają zawodnikami w dorosłym życiu, ale mieli możliwość uczyć się prowadzenia samochodu, oraz poznać tajniki sprawnego i bezpiecznego poruszania się w warunkach ekstremalnych. Chcielibyśmy wychować choć jednego przyszłego mistrza kierownicy, ale najważniejsze jest to, że wszyscy uczestnicy projektu wchodząc w dorosłe życie, będą posiadać ponadprzeciętne umiejętności, a te przydadzą się również przy poruszaniu się po drogach publicznych w normalnym ruchu.
   
Poza szkoleniami i treningami, uczestnicy projektu konkurować będą miedzy sobą w cyklu pięciu rajdów. W tej chwili jest pięcioro młodych ludzi, którzy już przygotowują się do wielkiej przygody z rajdami. Wśród nich są dwie dziewczyny - jedna z nich ma zaledwie 13 lat.  Zapraszamy kolejnych, więcej informacji na stronie www.ak-rallyland.pl lub w biurze klubu tel. 523981011.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar