2012-12-28

Twarz

Kojąco - regenerujący Zinalfat

Podrażniona skóra jest jednym z najczęstszych problemów, z jakimi spotykamy się na co dzień. Wynika to z ogromnej powszechności oraz różnorodności środków chemicznych, fizycznych, biologicznych, które działają drażniąco na skórę. Podrażnienia skóry mogą być następstwem zabiegów kosmetycznych lub zabiegów z zakresu dermatologii estetycznej jak depilacja, zabiegi laserowe, mikrodermabrazja, peelingi lub uszkodzenia skóry wywołane wykonywaniem makijażu permanentnego, wypełnień kwasem hialuronowym czy mezoterapią. 


Co to jest Zinalfat

Zinalfat to krem o właściwościach kojąco - regenerujących, zawierający w swoim składzie unikalne połączenie takich składników, jak: sukralfat, alantoina oraz związki miedzi i cynku.

Sukralfat to sól glinowa siarczanu sacharozy znana z właściwości gojących wykorzystywanych w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy. Alantoina przyspiesza gojenie skaleczeń, otarć naskórka i odparzeń oraz zmiękcza naskórek,  dzięki czemu skóra staje się bardziej elastyczna. Związki miedzi i cynku przyspieszają regenerację naskórka, a ponieważ posiadają właściwości antybakteryjne, zabezpieczają skórę przed nadkażeniami.

Zinalfat skutecznie łagodzi objawy podrażnień (np. zaczerwienienie, uczucie swędzenia i napięcia skóry, pieczenie, nadmierne złuszczanie), przyspiesza i ułatwia regenerację naskórka oraz zmniejsza podatność skóry na uszkodzenia.


Dla kogo przeznaczony jest Zinalfat?


Zinalfat polecany jest w każdym przypadku, gdy doszło do podrażnienia skóry. Ze względu na brak substancji zapachowych, barwników i konserwantów, preparat może być stosowany przez osoby o skórze bardzo wrażliwej, skłonnej do reakcji alergicznych. Najczęstsze zastosowanie stanowi pielęgnacja i ochrona skóry w przypadku:
  • podrażnień po zabiegach chirurgicznych, laserowych, z zakresu dermatologii estetycznej
  • objawów miejscowych zmian zapalnych (np. odparzenia, pieluszkowe zapalenie skóry)
  • otarć naskórka
  • pękania nabłonka warg (tzw. zajady)


Zinalfat może być stosowany u dzieci powyżej 6-go miesiąca życia.


Jak stosować Zinalfat?
Zinalfat należy stosować 1-2 razy dziennie na dokładnie oczyszczoną i osuszoną skórę. Dzięki delikatnej konsystencji krem łatwo się rozsmarowuje, a aplikacja niewielkiej ilości preparatu przynosi oczekiwany efekt.


Dlaczego warto stosować Zinalfat?
Zinalfat szybko przynosi ulgę podrażnionej skórze, jest łatwy i przyjemny w stosowaniu. Nie zawiera parabenów.


Cena ok. 43 zł/ 50 ml

 Inwazyjne zabiegi kosmetyczne i dermatologiczne – jak dać skórze ukojenie i pomóc jej w regeneracji?

Podczas zabiegów dermatologii estetycznej często dochodzi do podrażnienia skóry czy otarć naskórka. Niektóre zabiegi, jak peelingi czy laser typu mosaica celowo doprowadzają do mikrouszkodzeń, co ma przyspieszyć regenerację i odtworzenie nowej, ładniejszej warstwy skóry. Głębokie peelingi i mikrodermabrazja  polegają na ścieraniu kolejnych warstw naskórka, aby usunąć martwe komórki.  Dzięki peelingowi można przyspieszyć złuszczanie naskórka, ale jednocześnie podrażniamy delikatną i wrażliwą skórę. Ratunkiem dla skóry podrażnionej są kremy z alantoniną oraz związkami miedzi i cynku takie jak dostępny w aptekach Zinalfat,  krem o właściwościach kojąco-regenerujących, zawierający w swoim składzie unikalne połączenie takich składników, jak: sukralfat, alantoina oraz związki miedzi i cynku.

Sukralfat to sól glinowa siarczanu sacharozy znana z głownie z właściwości gojących wykorzystywanych m.in. w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy, gdyż jest substancją bardzo dobrze tolerowaną przez organizm i może być podawana doustnie. Alantoina to ogólnie znana i sprawdzona substancja, przyspiesza gojenie skaleczeń, otarć naskórka i odparzeń oraz zmiękcza naskórek,  dzięki czemu skóra staje się bardziej elastyczna. Związki miedzi i cynku przyspieszają regenerację naskórka, a ponieważ posiadają właściwości antybakteryjne, zabezpieczają skórę przed nadkażeniami. Zinalfat skutecznie łagodzi objawy podrażnień (np. zaczerwienienie, uczucie swędzenia i napięcia skóry, pieczenie, nadmierne złuszczanie), przyspiesza i ułatwia regenerację naskórka oraz zmniejsza podatność skóry na uszkodzenia, szybko przynosi ulgę podrażnionej skórze, jest łatwy i przyjemny w stosowaniu. Nie zawiera parabenów.

Krem ten polecany jest w każdym przypadku, gdy doszło do podrażnienia skóry. Ze względu na brak substancji zapachowych, barwników i konserwantów, preparat może być stosowany przez osoby o skórze bardzo wrażliwej, skłonnej do reakcji alergicznych. Najczęstsze zastosowanie stanowi pielęgnacja i ochrona skóry w przypadku podrażnień po zabiegach chirurgicznych, laserowych, z zakresu dermatologii estetycznej, po depilacji, mikrodermabrazji, mezoterapii igłowej.


To idealny produkt zalecany przy mezoterapii lub przy zastosowaniu wypełnień kwasem hialuronowym. Wypełniając np. usta czy bruzdy mimiczne należy rozmasować dokładnie tkanki kilka razy dziennie. Dzięki delikatnej konsystencji krem Zinalfat łatwo się rozsmarowuje, doskonale ułatwia masaż,  a aplikacja niewielkiej ilości preparatu przynosi oczekiwany efekt. Właściwości antybakteryjne kremu są w tym przypadku niezwykle istotne, gdyż igły wprowadzające preparat pod skórę mogą otwierać wrota bakteriom i powodować ropienie.

Zinalfat to jednocześnie doskonały krem regenerujący skórę w przypadku otarć naskórka czy pękania nabłonka warg (tzw. zajady), dlatego warto go mieć pod ręką.
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar