2012-12-17

Pielęgnacja ciała

VENUS - o urodzie na wiele sposobów

Ideą targów jest przedstawienie najnowszych trendów i sposobów pielęgnacji zarówno kobiecej, jak i męskiej urody. Dlatego na stoiskach w Targach Kielce przeważały oferty zakładów fryzjerskich, kosmetycznych, salonów odnowy biologicznej. Nie zabrakło też pokazów najnowocześniejszych zabiegów kosmetycznych.
  


W programie VIII Targów Medycyny Estetycznej, Artykułów Fryzjerskich i Kosmetycznych VENUS 2012 znalazło się wiele wydarzeń dedykowanych amatorom i specjalistom. Wśród nich między innymi: VIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Makijażu o tematyce "Jej pierwszy bal", gdzie prace oceniała doświadczona wizażystka Ewa Filipecka, szkolenie dla kosmetyczek z przedłużania rzęs przeprowadzone przez specjalistów z kieleckiej pracowni wizażu 4 make-up, pokazy bielizny, a także po raz pierwszy kącik konsultacyjny z zakresu brafittingu stworzony przez salon bielizny Bella Rosa.

W ramach wystawy zwiedzający mogli zapoznać się z tajnikami zabiegów upiększających na twarz i ciało oraz wziąć udział w licznych pokazach najnowszych trendów fryzjerskich i makijażu oraz konkursach. Specjaliści udzielali porad z zakresu zdrowia i wizażu, a zatem można było przejść całkowitą metamorfozę odświeżając swój wizerunek. Na scenie przez trzy dni odbywały się pokazy kosmetyków i zabiegów kosmetycznych.

Poza szkoleniem dla kosmetyczek przeprowadzonym przez Invex Remedies oraz Topbeauty odbyło się również szkolenie dla fryzjerów. które przygotowało Centrum Zaopatrzenia Salonów Fryzjerskich "TROMAX" we współpracy z Czasopismem Kreatywnego Fryzjera „Fale, Loki, Koki”. Cennych wskazówek na temat profesjonalnej koloryzacji i cięcia udzielił instruktor marki Montibello Leszek Ligęza.

VIII Targi Medycyny Estetycznej, Artykułów Fryzjerskich i Kosmetycznych VENUS były również okazją do naukowej dyskusji o nowych kierunkach w kosmetologii. Wyższa Szkoła Ekonomii i Prawa oraz Targi Kielce w ramach IV Międzynarodowych Dni Kosmetologii zaprosiła na Konferencję „Kosmetologia w wymiarze interdyscyplinarnym”. Wśród tematów poruszanych przez specjalistów znalazły się między innymi psychologia skóry, pielęgnacja i leczenie skóry, fale radiowe w kosmetologii, wpływ leczenia onkologicznego na skórę, witaminy jako naturalne kosmetyki, metody leczenia skóry naczyniowej, pilaste, masaż, aromaterapia czy domowe sposoby pielęgnacji urody. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Wojewoda Świętokrzyski Bożentyna Pałka – Koruba, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas, Prezydent Miasta Kielce Wojciech Lubawski oraz Rektor WSEiP Tadeusz Dziekan.

Wystawa VENUS co roku umożliwia producentom kosmetyków, producentom i dystrybutorom aparatury oraz wyposażenia salonów dotarcie do swoich odbiorców – kosmetyczek, fryzjerów, lekarzy dermatologów, chirurgów plastycznych, farmaceutów. Zapraszamy do Targów Kielce w przyszłym roku pod koniec listopada.

 

Galeria zdjęć:

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar