2012-12-15

MOTOKOBIETA

Wielka Pętla Bieszczadzka

Podróżowanie po polskich drogach nie należy do najprzyjemniejszych. Nie najlepszy stan techniczny dróg, mało autostrad, tras ekspresowych, obwodnic miast – w konsekwencji zakorkowane miasta. Wszystko to wzbudza negatywne emocje, które każdego dnia w nas narastają, a jazda samochodem staje się katorgą. Są jednak w Polsce miejsca, w których jazda samochodem to prawdziwa przyjemność i sposób na odstresowanie się i ucieczkę od codziennych problemów. Jednym z takich miejsc jest Wielka Pętla Bieszczadzka.


 


 

Wielka Pętla Bieszczadzka to trasa, która pozwala objechać całe Bieszczady, szczególnie polecam przejechać ją jesienią – widoki zapierają dech w piersiach. Trasa to nie tylko fantastyczne widoki, ale także świetnie utrzymany stan nawierzchni. Jazda w takich warunkach to sama przyjemność, szczególnie, gdy podróżujemy dobrym i wygodnym samochodem, nowa honda cr-v idealnie komponuje się z górskimi widokami.

Pętla liczy ok. 140 km, co w połączeniu z licznymi przystankami po drodze oznacza, że najlepiej zarezerwować sobie cały dzień na jej przejechanie. Gdzie warto się zatrzymać? Przede wszystkim na przełęczach, skąd rozpościerają się niesamowite widoki. Najwyższe możliwe miejsce, gdzie można dojechać samochodem to przełęcz Wyżna (872 m n.p.m.). Co prawda Jezioro Solińskie nie znajduje się na trasie Wielkiej Pętli Bieszczadzkiej, ale będąc tak blisko, grzechem byłoby nie skorzystać i nie wybrać się na rejs statkiem po największym sztucznym zbiorniku wodnym w Polsce.

Bieszczady są jedynymi górami w Polsce, po których podróżowanie samochodem może być równie przyjemne, co piesze wycieczki.
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar