2012-10-19

ROZRYWKA

Koncert Kari Amirian w NIEDZIELĘ na scenie City Sounds

Wszechstronnie uzdolniona kompozytorka, wokalistka i producentka, znana m.in. ze współpracy z Röyksopp powraca do Wrocławia. Kari Amirian już w najbliższą niedzielę, 21 października na scenie LIVE cyklu City Sounds w klubie Puzzle!


 
Kari Amirian jest młodą polską wokalistką, kompozytorką i producentką, uznaną przez dziennikarzy i słuchaczy jednym z najciekawszych debiutów 2011 roku. Ukończyła Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie. Na jej pierwszym albumie Daddy Says I'm Special znalazło się 12 utworów w klimacie przywodzącym na myśl chłodną, melancholijną muzykę skandynawskich artystek, takich jak Stina Nordenstam czy Lykke Li. Wraz ze swoim zespołem złożonym z młodych multiinstrumentalistów Amirian w dojrzały, oryginalny sposób łączy elementy indi-popu, muzyki akustycznej i eksperymentalnej. Sama czuwa nad procesem powstawania płyty, począwszy od etapu kompozycji, realizacji, jak i produkcji nagrań.
Słuchając Kari nie unikniemy skojarzeń z singer/songwriterkami światowej klasy takich, jak Lykke Li, Feist, Bar For Lashes, Cat Power czy St. Vincent; podobnie jak one, Kari ma w sobie moc połączoną z niezwykłą wrażliwością, dzięki czemu jej utwory uwodzą nawet wytrawnych słuchaczy.

Zjawiskowa i niezwykła. Takie wrażenia wzbudza w publiczności utalentowana producentka i wokalistka – Kari Amirian. Zauważona przez Katarzynę Nosowską, zaproszona została przez nią do udziału w tegorocznej edycji festiwalu Męskie Granie. Amirian ma na swoim koncie także występy na takich festiwalach jak: Open'er Festival, Malta Festival, Re:Wizje, Slot Art Festival.
 
DZIENNIKARZE O KARI AMIRIAN:
Zetknięcie z tą płytą może oznaczać niemały wstrząs dla tych, którzy śledzą ambitną kobiecą wokalistykę z różnych stron świata – Feist, Lisa Hannigan, Agnes Obel – bardzo różnorodną, eksponującą wrażliwość, subtelność i szeroką paletę naturalnych brzmień instrumentów. Nie dlatego, że taka podobna, tylko dlatego, że najlepsze piosenki Kari Amirian mogłyby za granicą wywołać ferment nie mniejszy niż utwory powyższych autorek wokalistek. (…) „Daddy Says I’m Special” to płyta wypielęgnowana pod każdym względem (...)
BARTEK CHACIŃSKI – Polityka
W dobie Internetu powstaje coraz więcej muzyki świetnie wyprodukowanej, ale rzadko zdarza się, by miała ona w sobie też naturalnie ludzki pierwiastek. Debiutancka płyta Kari Amirian do takich wyjątków należy, przynosząc ambitny pop najwyższej próby (...)
PIOTR LEWANDOWSKI – www.popupmusic.pl

CITY SOUNDS: KARI AMIRIAN
21/10/12 godz. 20.00
Klub Puzzle, Przejście Garncarskie 2
30 zł – przedsprzedaż
35 zł – w dniu koncertu

UWAGA! Bilety dostępne wyłącznie w klubie Puzzle w dni robocze od g.18:00!
Bilety możecie też rezerwować w cenie przedsprzedażowej pod adresem: kontakt@citysounds.pl.


 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar