2012-10-18

ROZRYWKA

Przed nami jedyny koncert Aleksandry Kurzak w tym roku w Polsce

Artystka wystąpi podczas Gali Sylwestrowej, która odbędzie się w Sali Kongresowej PKiN. W ten wyjątkowy wieczór gośćmi znakomitej śpiewaczki operowej będą: wielki włoski tenor Francesco Demuro oraz Anna Dereszowska i Maciej Miecznikowski. Solistom towarzyszyć będzie znakomita orkiestra Sinfonia Varsovia, którą pokieruje rosyjski dyrygent maestro Evgeny Volynsky.
 


fot. Jerzy Gnatowski
 

Usłyszymy najsłynniejsze arie Giacomo Pucciniego, Richarda Straussa, Franza Lehara oraz przeboje musicalowe i popularne piosenki.

Stołeczna Estrada już od kilkunastu lat organizuje wyjątkowe wydarzenia sylwestrowe w najbardziej reprezentacyjnych salach koncertowych stolicy.

Udział najlepszych polskich i zagranicznych artystów sprawia, że imprezy te zyskują najwyższy prestiż i uznanie publiczności.


Aleksandra Kurzak
Zjawiskowy sopran, który można usłyszeć w najbardziej prestiżowych operach i salach koncertowych świata.

Niezwykły głos i kunszt wykonania daje artystce pozycję niekwestionowanej międzynarodowej gwiazdy.

W najbliższym czasie Aleksandra Kurzak wystąpi jako Adina  w „Napoju Miłosnym” w ROH Covent Garden  oraz Gran Teatre de Liceu w Barcelonie, Violetta w „Traviacie” we Frankfurcie ,Gilda w „Rigoletto” w Zurichu oraz Marie w „Córce Pułku” w Wiedeńskiej Operze.

Francesco Demuro
Włoski tenor, jedna z najbłyskotliwszych karier artystycznych ostatnich lat.

Jego sukcesy na ważnych scenach muzycznych: tokijskiej Suntory Hall, mediolańskiej La Scali i Opery Wiedeńskiej zostały dostrzeżone przez międzynarodową krytykę i gorąco przyjęte przez publiczność.

W roku 2011 zebrał znakomite recenzje śpiewając Traviatę na otwarciu sezonu letniego w amfiteatrze Arena di Verona, a jego debiut na deskach Opery Królewskiej w przedstawieniu Gianni Schicchi pod batutą maestro Pappano był ogromnym sukcesem.

 Artysta w najbliższej przyszłości wystąpi w: Cyganerii w Seattle, Traviacie na deskach oper we Frankfurcie, Bastylii, Berlinie, w Operze Wiedeńskiej, Metropolitan Opera w Nowym Jorku i w londyńskiej Operze Królewskiej, Falstaffa w La Scali i Così fan tutte w San Francisco.
 
Sinfonia Varsovia
Jedna z najlepszych europejskich orkiestr, znana ze współpracy z Yehudi Menuhinem i Marc Minkowskim oraz obecnym dyrektorem artystycznym Krzysztofem Pendereckim. Występując w  wielu prestiżowych salach na całym świecie towarzyszyła solistom tej miary, co Martha Argerich, Teresa Berganza, Placido Domingo, Mischa Maisky czy Kiri Te Kanawa.


Bilety na Galę Sylwestrową już w sprzedaży.

Punkty dystrybucji: Stołeczna Estrada, ul. Marszałkowska 77/79, tel. 849 91 31 sylwester@estrada.com.pl, sprzedaż w godzinach 9:00-16:00, płatność tylko gotówką, SDH „SEZAM” 671 30 88, 0 602 838 646 oraz sieć sprzedaży Eventim (www.eventim.pl) i EBilet (www.ebilet.pl).
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar