2012-10-18

Nowinki

Barokowe królestwo mody

Kto by pomyślał, że w XXI wieku, stuleciu nowoczesnych technologii, minimalizmu i innowacji, doczekamy się powrotu pełnego przepychu barokowego stylu? Ornamentyka, której nie powstydziłyby się królewskie komnaty, zagościła na najmodniejszych ubraniach sezonu. Tej jesieni nosimy się „na bogato”.
  


W ślad za mistrzem przepychu i luksusu -Balmain, moda została zdominowana przez ociekające złotem tkaniny, ozdobne matieriały i odważne wzory. Z pozoru trudne do zaadaptowania, z powodzeniem odnalazły się w codziennych stylizacjach. Brak wyłącznie wieczorowego charakteru sprawił, że barokowe inspiracje pojawiają się w każdej części garderoby, poczynając od bielizny, a skończywszy na futrach i dodatkach.

 

 
Barokowy trend to gratka dla wszystkich wielbicielek odważnych stylizacji oraz dużej ilości biżuterii. Najważniejszy jest tutaj detal, coś co przyciąga wzrok. Żakardowe tkaniny, brokaty, widoczne koronki i printy przypominające ażurowe tapety to główny element barokowego stroju. Wyglądają doskonale zarówno na kobiecych, podkreślających figurę sukienkach, jak i bluzkach czy kurtkach o bardziej drapieżnym charakterze. Barokowy trend znajduje swoje ujście nie tylko w książęcym, dworskim stylu, ale także rockowym czy opartym na geometrycznych wzorach stroju. Wystarczy przełamać stylizację gładką, minimalistyczną fryzurą i nowoczesnymi dodatkami, aby nadać jej współczesny, nieoczywisty rys. Barok nie boi się przesady, dlatego złoto występuje wraz z silnie kontrastującą czernią, a błyszczące dodatki pojawiają się w parze z bogactwem tkanin.

 

Dzięki barokowemu trendowi można poczuć się jak księżniczka, królowa rocka albo orientalna dama. Wystarczy znaleźć własny sposób na zaaranżowanie tego stylu i odważnie korzystać z bogatego repertuaru wzorów, kolorów i dodatków. A wszystko uzupełnić oczywiście nutą złota!

Autorka tekstu:
Klaudia Lis

Komentarze (1)

Gienka (2012-10-19 20:29:14)
ba-rock
bluzka z River Island rządzi ... jest cudna!
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar