2012-10-16

KSIĄŻKA

IRENA - Małgorzata Kalicińska, Basia Grabowska Audiobook

IRENA. Przedstawicielki trzech pokoleń w jednej rodzinie. Jagna to zaradna pracowniczka korporacji przed trzydziestką. Singielka mieszkająca wyłącznie z wielkim ślimakiem. Dorota to jej niezbyt zaradna matka po pięćdziesiątce. Stara się dbać o zdrowie, ale wychodzi jej przede wszystkim bycie bałaganiarą. Niezadowolona z drogi życiowej Jagny, jej sukcesy zawodowe postrzega jako korporacyjne zniewolenie. Nie akceptuje stylu życia córki, pragnie aby wyszła za mąż. Jagna z trudem znosi brak akceptacji ze strony matki. Przeczuwa, że przyczyny problemu tkwią znacznie głębiej.
Dorota nigdy nie pogodziła się ze stratą pierwszego dziecka, o którego istnieniu jej córka nic nie wie. Zmaga się z menopauzą, podejrzewa męża o zdradę i przeżywa kolejne, narastające kłótnie z Jagną, której coraz bardziej doskwiera samotność. Obie oddalają się stopniowo od porozumienia, pogrążone we własnych, odmiennych problemach. W tym momencie w ich życie wkracza Irena, przyszywana ciotka Doroty, świeżo upieczona wdowa.  Toksyczna matka będzie musiała „pochować” zmarłego dawno synka i prawdziwie pokochać Jagnę. Powieść jest debiutem duetu Kalicińska/Grabowska.

MAŁGORZATA KALICIŃSKA – najpopularniejsza polska powieściopisarka ostatnich lat, autorka sagi rodzinnej nad Rozlewiskiem, zekranizowanej również w postaci popularnego serialu telewizyjnego. Nakład jej książek w Polsce przekroczył milion egzemplarzy. Nauczycielka, dziennikarka, prowadziła też agencję reklamową.

BASIA GRABOWSKA – absolwentka marketingu i zarządzania, tłumaczka, autorka polskiego przekładu Aksamitnego Królika Margery Williams. Córka Małgorzaty Kalicińskiej.

czytają:  Anna Apostolakis i Marta Król
data premiery: 17.10.2012
cena płyty:   34.90 pln

 


 

Komentarze (1)

patrycja (2012-10-17 17:08:24)
audiobboki
redakcjo a moze jakis konkurs z audiobookami? :) zamieszczacie takie fajne propozycje tylko funduszy na nie wszystkie brak niestety
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar