2012-10-11

Pielęgnacja ciała

Higiena intymna na co dzień z EXCLUSIVE COSMETICS

Codzienne dbanie  o higienę intymną daje nam poczucie czystości, świeżości oraz komfortu. Ta delikatna cześć kobiecego ciała wymaga jednak właściwej pielęgnacji. Odpowiednia higiena intymna poza poczuciem komfortu może także skutecznie ochronić nas przed infekcjami dróg rodnych. Należy o nią dbać codziennie, ale w szczególności latem, kiedy jest ciepło i zimą, kiedy mamy na sobie dużo odzieży i łatwiej jest się nam spocić.


Mikroflora pochwy to specyficzne środowisko, siedlisko bakterii – tych dobrych jak i tych mogących wywołać zakażenia. Jedne z nich - pałeczki kwasu mlekowego, odpowiedzialne  są za kwaśne środowisko i stanowią barierę ochronną przed mikrobami. Kiedy jednak ta bariera zostanie zachwiana wzrasta ryzyko podrażnień i zakażeń. Dzieje się tak często na skutek zaniedbywania lub nieprawidłowej higieny. Najważniejsza jest codzienna pielęgnacja - mycie przynajmniej raz dziennie. Podczas miesiączki wskazane jest mycie nawet po każdej zmianie podpaski. Nie powinnyśmy używać mydła, gdyż potrafi bardzo wysuszać. Najlepiej używać  do tego celu specjalnych płynów, które utrzymują naturalne, czyli kwaśne pH w pochwie oraz zawierają wyciągi ziołowe i środki łagodzące.

Jednym z dostępnych na rynku preparatów jest żel do higieny intymnej EXCLUSIVE COSMETICS. Został stworzony do codziennej pielęgnacji i ochrony miejsc intymnych. Specjalnie opracowana formuła żelu zawiera naturalne ekstrakty z aloesu i kwiatu piwonii, które łagodzą podrażnienia i kojąco wpływają na miejsca intymne. Regularne stosowanie żelu pozwala utrzymać prawidłowy odczyn pH oraz pozwala zachować równowagę naturalnej flory bakteryjnej, zapobiegając rozwojowi bakterii odpowiedzialnych za infekcje. Żel łagodnie myje i neutralizuje przykry zapach. Zapewnia wielogodzinne uczucie czystości i świeżości w okolicach miejsc intymnych. Niewielką ilość żelu należy nanieść na dłoń i delikatnie umyć miejsca intymne, następnie należy bardzo dokładnie je spłukać.

A oto kilka dodatkowych rad jak dbać o higienę intymną:
•    Na co dzień noś wkładki higieniczne, a w torebce chusteczki do higieny intymnej. Pomogą ci się odświeżyć w każdej sytuacji.
•    Zarówno mycie, jak też osuszanie okolic intymnych powinnyśmy wykonywać od przodu do tyłu.
•    Nie stosuj do mycia gąbek ani myjek, zaś do wytarcia najlepiej przeznaczyć osobny ręcznik, który będzie zawsze suchy.
•    Zrezygnuj ze sztucznej, obcisłej bielizny, na rzecz bawełnianej i dopasowanej.
•    Nie bagatelizuj objawów, które mogą wskazywać na choroby narządów płciowych, np. upławy, pieczenie, świąd, zaczerwienienie.

Producent: Świt Pharma
Pojemość: 250 ml
Cena:  6,99 zł
Przetestowany dermatologicznie.

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar