2012-10-13

Dodatki

Reedycja legendarnego modelu i limitowanej kolekcji RAY-BAN

Mediolan (Włochy) – Lipiec 2012
Najpopularniejsza marka okularów na świecie, z okazji swoich 75 urodzin stworzyła unikalny model składany.
RAY-BAN AVIATOR FOLDING ULTRA.Legendarny model marki pojawia się w ekskluzywnej wersji składanej i powlekanej 22 karatowym złotem. Oprawki dostępne w białym i żółtym złocie zostały wyprodukowane tylko w ilości 7,500 sztuk na cały świat.

 
HISTORA LEGENDARNEGO KSZTAŁTU “KROPLI” 

Ray-Ban Aviator, oryginalnie stworzony w 1937 roku dla pilotów US Air Force, miał na celu ochronić wzrok przed słonecznymi odblaskami na dużych wysokościach. Od początku stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych modeli okularów, dzięki charakterystycznemu kształtowi „kropli”. Początkowo oprawki te były znane pod nazwą „Anti-Glare” („Przeciw-Odblaskom”),jednak potem nazwa została zmieniona na „Ray-Ban” aby wzmocnić efekt ochony przed promieniami słonecznymi (ray-promień, ban – blokować).

Dzięki przenikliwości ówczesnych właścicieli marki model ten został wprowadzony do masowej produkcji. Od tego czasu przez ostatnie 75 latRay-Ban Aviator stał się ponadczasowym klasykiem, który pokochały wszystkie pokolenia. Mówi się o tej oprawce, że jest najlepiej sprzedającym się modelem w historii okularów.


DESIGN I TECHNOLOGIA: aviatory po złożeniu mieszczą się dłoni!

Jako ikona stylu i design’u, model ten zaopatrzony jest w najnowsze technologiczne rozwiązania, ale jednocześnie kontynuuje swoją ponadczasową legendę. Wraz z wprowadzeniem zaawansowanych soczewek z polaryzacją P3 Plus, Ray-Ban pokazuje swoje zamiłowanie do jakości, wyróżniających materiałów i innowacyjnych technologii.


Model z tej limitowanej kolekcji wyposażony jest w najlepsze z możliwychsoczewki z polaryzacją Ray-Ban P3 Plus. Oprócz filtra polaryzacyjnego, który ochrania nasze oczy przed oślepiającymi i utrudniającymi widzenie odblaskami, soczewka ta posada warstwę tzw. color enhancement, dzięki której zachowujemy rzeczywiste postrzeganie kolorów i kontrastów. Dodatkowo soczewki te posiadają  powłokę z antyrefleksem i wyjątkową wartwę hydro-olefobowa dzięki której woda i substancje oleiste nie osiadają na soczewce, nie tworzą smug i  łatwiej ją wyczyścić Wszystkie te elementy mają jeden cel: dostarczenie jak najlepszej jakości szkieł z polaryzacją.

 

Dzięki nieustannemu rozwojowi technologicznemu i inwestycjom w badania udało się stworzyć pierwszą w historii wersję składaną tego modelu. Jest to możliwe dzięki opracowaniu technologii ośmiu zawiasów znajdujących się na mostku i zausznikach.
 

Dodatkową zaletą tego modelu są wykonane ręcznie końcówki zausznikówz barwionej skóry naturalnej. Z tego samego materiału stworzono także etui. Model dostępny jest w dwóch rozmiarach (55 i 58) i w trzech wersjach kolorystycznych.
RAY-BAN AVIATOR FOLDING ULTRA będzie dostępny w najlepszych salonach optycznych w Polsce odlistopada 2012.

 
Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar