2012-10-08

ROZRYWKA

Kobiecy projekt The Mosaic Project z Terri Lyne Carrington i Urszulą Dudziak

Terri Lyne Carrington wystąpi z Urszulą Dudziak i innymi wybitnymi artystkami w wyjątkowym, niezwykle kobiecym koncercie. „The Mosaic Project”, który Carrington wraz z zespołem zaprezentuje już 8 listopada w Warszawie, został wyróżniony nagrodą Grammy 2012.

 

Warszawa. BMW zaprasza miłośników jazzu na muzyczną ucztę najwyższych lotów, czyli BMW Jazz Club. 8 listopada w Teatrze Wielkim w Warszawie zobaczymy i usłyszymy światowej sławy perkusistkę – Terri Lyne Carrington, która wystąpi ze swoim kobiecym projektem „The Mosaic Project”. Za krążek pod tym samym tytułem artystka otrzymała w lutym br. nagrodę Grammy w kategorii najlepszy jazzowy album wokalny. Album o tyle niezwykły, że prezentujący prawdziwie kobiecą naturę jazzu. Do udziału w projekcie Carrington zaprosiła najlepsze instrumentalistki i wokalistki jazzowe na świecie. Wśród nich: Dianne Reeves, Dee Dee Bridgewater, Nonę Hendryx, Cassandra Wilson, Esperanza Spalding, Helen Sung, Tineke Postma, Geri Allen, Patrice Rushen, Ingrid Jensen, Sheilę E. i Gretchen Parlato. Wcześniej grała z takimi tuzami jak Dizzy Gillespie, Stan Getz, Clark Terry, Herbie Hancock, Wayne Shorter, Joe Sample, Al Jarreau, czy Yellowjackets. W Polsce wystąpi razem z Noną Hendryx, Carmen Lundy i Urszulą Dudziak, które mimo różnych rodowodów połączyła koncepcja Carrington i wielka pasja do jazzu. 

Nona Hendryx to amerykańska wokalistka, znana zarówno ze swoich solowych osiągnięć, jak również z występów w popularnym w latach 60. i 70. XX wieku trio Labelle. W muzyce sięga po różne gatunki od soulu nawet po hard rock. Carmen Lundy, czyli „kobieta o wielu twarzach” jak napisał o niej „The Los Angeles Times”. Śpiewa, komponuje, aranżuje, produkuje i maluje. Na swoim koncie ma również epizody aktorskie. Jednak, przede wszystkim ceniona jest za swój talent wokalny. Słynie z progresywnego bebopowego i post-bebopowego stylu śpiewania. Urszula Dudziak jest ostatnim elementem muzycznej mozaiki Carrington, a zarazem polskim akcentem tegorocznego BMW Jazz Club. Światowej sławy wokalistka obdarzona niezwykłą skalą głosu, której perfekcja intonacji i oryginalne techniki wokalne pozwoliły na stałe wpisać się do panteonu muzyki jazzowej.     

Bilety na jedyny w Polsce koncert „The Mosaic Project” można kupić na stronie www.eventim.pl oraz w salonach Empik.

Więcej o BMW Jazz Club na www.bmwjazzclub.pl.

 Terri Lyne Carrington Photo by TRacy Love - fot. TelarcDream Music dreammusic.pl


BMW Jazz Club - muzyka w najlepszym towarzystwie
BMW Jazz Club to realizowany od siedmiu lat wspólny projekt BMW Group Polska oraz najlepszych światowych artystów i polskich. Program każdego z koncertów jest kwintesencją artystycznej otwartości, przenikania kultur i łączenia wielu muzycznych wątków. Na scenie BMW Jazz Club gościli tacy genialni przedstawiciele swoich gatunków, jak m. in.: Oscar Castro Neves, Mino Cinelu, Richard Bona, Dhafer Youssef, Tito Paris, Yami, Beto Betuk, Makoto Ozone oraz artyści z czołówki polskiej sceny jazzowej - Anna Maria Jopek, Urszula Dudziak, Michał Urbaniak, Henryk Miśkiewicz, Stanisław Soyka, Marcin Wasilewski, Krzysztof Herdzin.

Zaangażowanie BMW w sferę kultury

BMW Group od ponad 40 lat angażuje się w ochronę i rozwój światowej kultury. W swoich działaniach firma kładzie główny nacisk na długofalowe zaangażowanie w sztukę współczesną, jazz i muzykę klasyczną, a także architekturę i nowoczesny design. BMW Group współpracowała z najwybitniejszymi twórcami, wśród których znaleźli się między innymi: Andy Warhol, Roy Lichtenstein, Olafur Eliasson, Gerhard Richter, Thomas Demand i Jeff Koons. Firma zleca również projektowanie ważnych budynków przemysłowych i terenów zielonych  słynnym architektom, takim jak Karl Schwanzer, Zaha Hadid czy duetowi Coop Himmelb(l)Au.

BMW Group – BMW, MINI, Husqvarna Motorcycles oraz Rolls-Royce – należy do producentów samochodów i motocykli premium, którzy odnoszą  największe sukcesy. Jako międzynarodowe konsorcjum, grupa kieruje 29 zakładami produkcyjnymi w 14 krajach i posiada ogólnoświatową sieć sprzedaży w ponad 140 państwach. W 2011 roku, BMW Group sprzedała na całym świecie ponad 1,67 miliona samochodów oraz ponad 113000 jednośladów. Zysk przed opodatkowaniem w roku podatkowym 2011 wyniósł 7,38 miliarda euro, a dochód 68,82 miliarda euro. Na dzień 31.12.2011 firma zatrudniała około 100000 pracowników na całym świecie. Sukces BMW Group od zawsze polegał na długoterminowej strategii i odpowiedzialnym działaniu. Rozsądna polityka ekologiczna i społecznościowa przez cały łańcuch wartości produktu, odpowiedzialność za produkt oraz zaangażowanie w ochronę zasobów naturalnych to integralna część strategii korporacyjnej firmy. Od siedmiu lat BMW Group jest liderem przemysłu motoryzacyjnego w rankingu Dow Jones Sustainability Index

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar