2012-09-25

Kosmetyki

Męskie wyzwania– pielęgnacja twarzy

W ciągu ostatnich kilkunastu lat wzorzec męskości zmieniał się co najmniej kilkakrotnie, a wraz nim podejście do męskiej pielęgnacji. Wizerunek niezbyt dbającego o siebie mężczyzny to już tylko pozory, a szeroki wybór produktów kosmetycznych dla panów potwierdza, że od kosmetyków oczekują coraz więcej, a ich preferencje dotyczące zapachu, konsystencji, czy formy są coraz bardziej sprecyzowane. Nic w tym dziwnego, bo przecież męska skóra jest zupełnie inna od kobiecej.


JEGO SKÓRA JEST INNA

Jedną z najważniejszych różnic fizjologicznych mających odzwierciedlenie w odmiennym funkcjonowaniu skóry mężczyzn i kobiet jest wpływ hormonów męskich (androgenów). Efektem ich działania jest znacznie większa aktywność gruczołów łojowych produkujących sebum, które stanowi najbardziej zewnętrzną barierę chroniąca skórę przed nadmierną ucieczką wody. Skóra mężczyzn jest zatem lepiej nawilżona, ale również natłuszczona. Przeważająca liczba mężczyzn ma cerę mieszaną, często z przewagą partii tłustych. Co ciekawe, ten typ cery utrzymuje się u nich przez większość życia, ze znaczne mniejszą tendencją do przechodzenia w typ cery suchej, który obserwuje się zwykle dopiero około 60 roku życia. Fakt ten ma ogromne konsekwencje w odbiorze sensorycznym produktów kosmetycznych. Panowie preferują zdecydowanie formy lekkie, nie tłuszczące, nie pozostawiające uczucia lepkości na skórze. Dlatego kosmetyki dla mężczyzn, szczególnie tych młodych, zawierają przede wszystkim składniki nawilżające, matujące i bardzo lekkie emolienty. Różnice w skórze kobiet i mężczyzn są widoczne także na głębszym poziomie. Jedną z najważniejszych, jest większe zagęszczenie włókien kolagenowych, dzięki czemu męska skóra jest bardziej odporna mechanicznie, dłużej zachowuje jędrność i elastyczność. O tym, że oznaki starzenia w postaci linii i zmarszczek zaczynają być widoczne znacznie później u panów niż u pań decyduje również większa grubość skóry oraz zarost.

EKSTREMALNA CODZIENNOŚĆ

A propos zarostu, to właśnie golenie jest najważniejszym elementem pielęgnacji każdego mężczyzny i nie lada wyzwaniem dla jego skóry.  Proces ten powoduje całkowite usunięcie płaszcza wodno– lipidowego oraz zewnętrznych warstw naskórka. Prowadzi do wzrostu przepuszczalności bariery, co sprzyja wysuszeniu skóry, ale ponadto sprawia, że wiele składników aplikowanych na skórę lub po prostu mających kontakt ze skórą znacznie łatwiej penetruje. Nie trudno zatem o podrażnienia, objawy szczypania czy pieczenia. Drugie wyzwanie to intensywny tryb życia. Sport, częsta ekspozycja skóry na słońce, wiatr, mróz, czy kurz, praca w zamkniętych, klimatyzowanych pomieszczeniach, a do tego krótki sen. To wszystko może zwiększyć wrażliwość skóry, przyczynić się do utraty witalności, przyszarzenia kolorytu i przedwczesnego starzenia. Szczególnie istotna w przypadku mężczyzn jest także pielęgnacja skóry wokół oczu. Oznaki starzenia i zmęczenia, pojawiają się w tym miejscu znacznie najszybciej, towarzyszą im często opuchnięcia i obrzęki, spowodowanie niedostateczną ilością snu, czy pracą przy komputerze. Idealna męska pielęgnacja powinna zatem odpowiadać tym wszystkim problemom i potrzebom.

NAPRZECIW MĘSKIM POTRZEBOM

Aby w optymalny i kompletny sposób zatroszczyć się o męską skórę Soraya stworzyła Men Adventure, wyjątkowe kosmetyki do pielęgnacji twarzy, uwzględniające potrzeby skóry mężczyzn w każdych warunkach klimatycznych. Linia składa się z czterech serii dopasowanych do wieku oraz jednej serii pielęgnacji specjalnej. W serii 20+ postawiono na intensywne nawilżanie oraz matowienie cery. 30+ to przede wszystkim witalizacja skóry i pielęgnacyjny zastrzyk energii. Kosmetyki dla panów 40+ oraz 50+ to z kolei aktywne działanie anti- ageing, ukierunkowane na redukcję zmarszczek, poprawę jędrności skóry oraz lifting. Nie zabrakło również specjalistycznej pielęgnacji polecanej niezależnie od wieku. W jej skład wchodzą m.in. krem ochronny z filtrami UVA i UVB oraz krem maskujący niedoskonałości cery i poprawiający jej koloryt. Dzięki kosmetykom Soraya Men Adventure niezależnie od wieku skóra mężczyzny jest zadbana i wygląda świeżo, nawet w ekstremalnych warunkach.

Tekst: Paulina Burek, Soraya.

Więcej o linii Soraya Men Adventure na: www.menadventure.pl

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar