2012-09-24

Nowinki

Hologramy na wybiegu 7. Manufaktura Fashion Week Fast Fashion

Pierwszy w Polsce otwarty pokaz mody z udziałem holograficznych modelek, prezentacje prac młodych projektantów oraz dziesiątki kolekcji na jesień i zimę. Siódma edycja Manufaktura Fashion Week/Fast Fashion zapowiada się niezwykle interesująco.

Fot. Aga Pou1
 


Październik to w Łodzi tradycyjnie już czas mody i stylu. Nie inaczej będzie tym razem. Na pierwszy weekend października (5-7.10) zaplanowana została siódma edycja Manufaktura Fashion Week/Fast Fashion. Rozpocznie ją w piątek o 19:30 pokaz mody, w którym modelki zastąpione zostaną przez hologramy.

Stworzone dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii widowisko, będzie pierwszym tego typu otwartym dla publiczności wydarzeniem w Polsce. Holograficzne modelki występowały dotąd jedynie na wybranych, zamkniętych dla szerokiej publiczności, wybiegach najlepszych światowych projektantów i marek odzieżowych, a w Manufakturze zaprezentują najnowszą kolekcję Moniki Błażusiak. Ta niezwykle utalentowana projektantka młodego pokolenia, zwróciła na siebie uwagę branży modowej w czasie Międzynarodowego Konkursu Złota Nitka 2011, gdzie zdobyła nie tylko nagrodę przyznawaną przez media, ale też specjalne wyróżnienie światowej sławy krytyka mody Marcellousa L. Jonesa (Fashion Insider).

Kilkunastominutowy pokaz zostanie kilka razy powtórzony w piątek, a w czasie sobotnich wydarzeń Manufaktura Fashion Week/Fast Fashion publiczność może spodziewać się kolejnych, holograficznych niespodzianek.

Drugi dzień modowego szaleństwa też obfitować będzie w zdarzenia. Już o 14:00 publiczność powita Tomasz Kammel, a na wybiegu zaprezentowane zostaną pierwsze kolekcje fast fashion, a więc te pokazujące najnowsze trendy lansowane przez marki obecne w Manufakturze. Motywy przewodnie poszczególnych bloków i stylizacji wybrane zostały przez zespół nadzorowany przez znaną projektantkę Agatę Wojtkiewicz, więc widzowie mogą być pewni wysokiego poziomu prezentacji.

W sobotę o godzinie 15:30 po raz pierwszy na scenie pojawi się gość specjalny imprezy - Karolina Gliniecka, jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich blogerek modowych. Karolina prowadzi od czterech lat blog Charlize-Mystery. Została doceniona przez poczytne magazyny kobiecie (Glamour, InStyle), a przede wszystkim przez internautów. Jej blog śledzi 130 tysięcy użytkowników i to śledzi uważnie, bo blog odnotował już ponad 1,5 mln odwiedzin. Karolina będzie również dyżurować w sobotę i w niedzielę w showroomie, gdzie udzielać będzie stylizacyjnych porad.

Sobotni wieczór należeć będzie do młodych projektantów. Gośćmi specjalnymi wybiegu w rotundzie będą Bartosz Malewicz, Marita Bobko i Aga Pou.

Jako pierwsza – o godzinie 20:00, swoją kolekcję zaprezentuje Marita Bobko. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi oficjalnie zadebiutowała w 2007 roku kolekcją „Silk Touch” stworzoną przy współpracy z Anną Nadolską. Kolekcja natychmiast zdobyła uznanie i zwróciła uwagę świata mody (I Nagroda na New Look Design '07). Od dwóch lat Marita tworzy indywidualnie własną markę. Jej propozycje znajdują uznanie gwiazd i celebrytów, do tej pory pracowała między innymi dla Wojtka Łozowskiego, czy Ilony Felicjańskiej.

Marina, Małgorzata Rozenek, Marta Żmuda-Trzebiatowska, Czesław Mozil, czy Małgorzata Foremniak to z kolei klienci Bartosza Malewicza, którego jesienną kolekcję zobaczymy o 21:00. Malewicz jest absolwentem warszawskiej Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru. Podczas gali dyplomowej uczelni jego kolekcja zyskała miano „Debiutu Roku”. Jako jeden z nielicznych polskich projektantów pokazywał swoje prace na tygodniu mody w Berlinie. Ma na koncie publikacje w magazynach: Elle, Take Me, Exlusive, czy Vanity Teen. Zauważony został też przez światowe portale modowe m.in.: Compositionzerotwo (Niemcy), The Mr Trickett Story (RPA), VOUGE.IT (Włochy), Carnet de mode (Francja).

Godzinę później swoją niezwykle barwną kolekcję Flower Power pokaże Aga Pou – projektantka obecna już na wcześniejszych edycjach Manufaktura Fashion Week/Fast Fashion, a która szturmem podbija nie tylko rodzime wybiegi. Zwyciężczyni konkursu Talent Warsaw Fashion Street ubiera między innymi Paulinę Sykut, Maćka Rocka, czy Annę Dereszowską.

Moda wymaga właściwej oprawy. Kolekcje jesień/zima prezentowane będą na tle rozświetlonej  kryształowej dżungli. Crystal Jungle to również hasło rozpoczynających się o godzinie 21:00 nocnych zakupów i towarzyszącego im konkursu. Ostatnim z pokazów tego wieczoru będzie pokaz bielizny, który rozpocznie się o godzinie 23:00. Godzinę później nocne kupowanie z rabatami dobiegnie końca.

Niedziela to tradycyjnie już pokazy fast fashion. Na wybiegu prezentowane będą najnowsze trendy w modzie dziecięcej, sportowej i casualowej. Pierwszy z niedzielnych pokazów rozpocznie się o godzinie 13:00, a ostatni – kończący październikowe modowe widowisko w Manufakturze – o godzinie 17:00.

Fot. Bartosz Malewicz

Fot. Marita Bobko

Fot. Błażusiak

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar