2006-12-31

Pielęgnacja ciała

ZORGANIZJ DOBRZE CZAS

W wielki dzień przed imprezą jeszcze nie myślimy tak do końca jak ja sobie zorganizuję czas, zawsze wszystko na ostatnią chwilę, a potem tak ciężko jest się wyrobić i zdążyć ze wszystkim.

W dniu imprezy...
W dniu imprezy masz czas dla siebie, zależy oczywiście od początku imprezy, ale zazwyczaj między 19 a 20. Zacznij od zrobienia sobie herbatki, najlepiej zielonej, ziołowej lub owocowej, to nas uspokoi, zrelaksuje, odpręży i pozwoli zebrać myśli. Można przygotować sobie jakiś inny nasz ulubiony napój. Robimy to po to, żeby na chwilę odetchnąć, gdyż trzeba się przestawić z rytmu dziennego, na rytm wyjątkowy. Głodna? Weź z lodówki jabłko, jogurt, kawałek białego sera. Nie jedz w pośpiechu późnego obiadu bo może się to skończyć bólem brzucha i w rezultacie opiętną suknią na balu z powodu problemów z żałądkiem.

Pierwsze przygotowania...
Pierwsze przygotowania powinny zająć od 5 do 7 minut. Zacznij od zmycia twarzy mleczkiem lub specjalnym tonikiem do cery tłustej. Następnie nałóż maseczkę - wybór jest wielki, ale dobrym wyjściem jest zastosowanie maseczki liftingującej. Ta maseczka odmłodzi i napnie skórę. Warto też przygotować sobie maseczkę pod oczy, którą nałożymy chwilkę późnmiej, gdy będziemy się relaksować w wannie.

Kąpiel...
Kąpiel też jest rzeczą bardzo wskazaną przed wielkim balem. Z maseczkami na twarzy i oczach wejdź do wanny z ciepłą wodą i 1 kroplami olejku zapachowego, który idealnie pozwoli tobie na relaks. Zamiast olejku można użyć soli kąpielowej, których teraz też jest ogromny wybór lub płynu do kąpieli. W wannie całkowicie się odrywamy od całego stresu, zamykamy oczy i myślimy tylko i wyłącznie o miłych rzeczach - pełny relaks.

Prysznic...
Kąpiel w wannie to nie wszystko. Teraz pora na prysznic. Zmyj maseczki, umyj głowę ciepłą wodą i delikatnym szamponem. Pamiętaj, że farbowanie włosów godzinę przed wyjściem nie jest dobrym pomysłem, gdyż nigdy nie wiemy jak to się skończy. Ciało myjemy w chłodnej wodzie. Idealne na takie okazje są pilingi. Bardzo wskazany jest również minimsaż, który będzie trwał minutę, a sprawi, że krew zacznie krążyć szybciej i ciało stanie się jedwabiście gładkie i różowe. Po prysznicu sięgamy jak zawsze po balsamy.

Włosy...
Po kąpieli na włosy nakładamy odżywkę bez spłukiwania, gdyż na inną zazwyczaj już czasu nie ma. Suszymy włosy na szczotce. Głowa skierowana w dół, a palcami roztrzepujemy włosy. Na prawie suche włosy nakładamy grube wałki.

Twarz...Siadasz przed wielkim lustrem, które musi być dobrze oświetlone. Zaczynasz robić makijaż. Nie testuj nowych kosmetyków, nowego makijażu tuż przed balem. Jeżeli nie masz pewności jak makijaż się zachowa do godzinn porannych podczas hucznej zabawy, lepiej zostać przy tym, co stare czy sprawdzone, co wcale nie oznacza, że musimy wyglądać tak jak co dzień. Kilka rad: nie podkreślaj brwi czarnym cieniem do powiek, gdyż to postarza. Lepie użyj grafitowego, czekoladowego czy granatowego cienia. Pamietaj jednak, że kolor musi współgrać z suknią i makijażem. Kreska na powiece jest idealnym rozwiązaniem w makijażu wieczorowym. Ale tutaj też bądź ostrożna, gdyż trzeba mieć wprawę w robieniu kresek na powiece. Rzęsy najlepiej pomaluj tuszem wodoodpornym. Szminka może być ciemniejsza, a dodatkowo pociągnij ją złotawym błyszczykiem. Zastosuj puder z błyszczącymi drobinkami. Wieczorem prezentuje się doskonale.

Układanie włosów...
Pora zdjąć wałki i ułożyć fryzurę za pomocą lakieru. Wygląda trochę nieporządnie? Jeżeli nasz fryzjer postarał się jak zawsze, włosy same sie ułożą.

4 minuty...Paznokcie malujemy na różowo lub inny jasny kolor. Jeżeli masz wprawę w malowaniu paznokci możesz jak nabardziej zastosować ciemne lakiery. Jeżeli czasu brak włóż paznokcie pod zimną wodę na minutę, szybciej wyschną.

Ostatnia minuta....Wkładasz przepiękną bieliznę, suknię, pantofle. Do pantofelków możemy włóżyć specjalne wkładki, aby nasze nogi mogły tańcować do białego rana. W torebce mamy chusteczki, preparat do demakijażu, patyczki, pomadkę, tusz i puder.

Godzina 20....Jesteś prześliczna, pachnąca, suknia leży jak ulał, twarz rozświetla pokój, jeszcze tylko przejście przez pachnący obłok i ZABAWA DO RANA.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar