2012-09-21

WARTO WIEDZIEĆ

Warszawskie galerie sztuki na Targach Sztuki Współczesnej

Viennafair - The New Contemporary to organizowane od 2005 roku wiedeńskie targi poświęcone promowaniu sztuki Europy Środkowo-Wschodniej, sztuki krajów, które rozwijają się w dynamiczny i niepowtarzalny sposób. Zgodnie z tegorocznym przesłaniem targów koncentrują się one na sztuce pięciu krajów postradzieckich: Azerbejdżanu, Kazachstanu, Ukrainy, Gruzji i Białorusi.

 


 

Ósma edycja targów Viennafair to niepowtarzalna okazja dla galerzystów i artystów aby zaistnieć w szerokim kręgu, dla kuratorów by dostrzec wschodzące perły sztuki, a dla odwiedzających wiedeńskie targi by zainspirować się sztuką współczesną lub nawet ją zakupić.

Viennafair 2012 to pełne cztery dni wystawowe z udziałem 122 znanych austriackich i międzynarodowych galerii łącznie z 26 krajów. Żadne inne targi sztuki na świecie nie skupiają i nie angażują w jednym miejscu tylu galerii z Europy Środkowej i Wschodniej. Tym bardziej podkreślić trzeba stale rosnącą liczbę polskich uczestników, a wśród nich aż pięć galerii warszawskich:  BWA, lokal_30, Profile Gallery, Raster, Starter Gallery oraz berlińską galerię o polskich korzeniach ŻAK/BRANICKA.

Europa się zmienia, a z nią również VIENNAFAIR. Największa choć nie jedyna zmiana dotyczy terminu wydarzenia, ze względu na napięty majowy terminarz rynku sztuki, Viennafair odbywa się w tym roku po raz pierwszy jesienią. Nowi są również organizatorzy targów oraz nowe kierownictwo projektu, który przejęły Christina Steinbrecher i  Vita Zaman. Poprzeczkę po ubiegłorocznej edycji okrzykniętej w lokalnych mediach  pełnym sukcesem zawieszono przed nimi bowiem bardzo wysoko.

 
Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar