2012-09-22

Torby

Goshico jest eko

GOSHICO to nie tylko recykling tradycji. Od dłuższego czasu marka dba również o ekologię. Ponownie przetwarza nie tylko ludowe motywy, ale także surowce, z których szyte są najnowsze torebki. Zgodnie z filozofią firmy współczesny design powinien powstawać w harmonii z naturą.
  


Patrząc na filcową torebkę marki GOSHICO, trudno zgadnąć, że jest eko, jeszcze trudniej odkryć, że zrobiono ją z butelek. To dlatego, że filc, z którego jest uszyta wygląda bardzo naturalnie i w dotyku nie różni się niczym od tego z prawdziwej wełny. Zachowuje też wszystkie jego właściwości: jest lekki, zaskakująco wytrzymały i odporny na wodę. To materiał ekologiczny, powstały w procesie recyklingu butelek PET. Dzięki temu plastik, który nigdy nie uległby biodegradacji, nie tylko nie zaśmieca naszej planety, ale zyskuje drugie piękniejsze życie.

Najpierw w procesie recyklingu zamienia się w ekologiczny filc, który może mieć różne wersje kolorystyczne, od klasycznego grafitu aż do jasnych odcieni szarości. Potem trafia w ręce kreatywnych projektantek marki GOSHICO. To one jako pierwsze dostrzegły jego potencjał – uczyniły filc idealnym tłem dla korowych haftów i od kilku lat szyją z niego wciąż nowe modele torebek w stylu folk. Teraz już wiadomo, że są także w stylu eko.

 


Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar