2012-09-18

DZIECIAK

16 września wszyscy wróciliśmy do szkoły

W ostatnią niedziele Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce oraz Rochstar Events zorganizowały imprezę podsumowującą akcję „Powrót do szkoły”. W szkolnych ławkach zasiadły Natalia Kukulska, Olga Borys oraz setki warszawiaków.

 


 

Na Placu Zamkowym, tuż przy kościele Św. Anny stanęła instalacja przypominająca szkolną klasę. W jej centralnym punkcie znalazła się dioda – współczesna wersja tablicy, z której można było dowiedzieć się więcej o Stowarzyszeniu oraz o akcji „Powrót do szkoły”. W szkolnych ławkach zasiadły gwiazdy, dzieci i ich rodzice oraz eksperci SOS. Rozmawialiśmy o znaczeniu edukacji dla rozwoju dziecka, ale również wspólnie rysowaliśmy i malowaliśmy dziecięce buźki. Na najmłodszych czekały również gry, konkursy i plac zabaw. Nie zabrakło gry w klasy oraz kolorowej waty cukrowej. Na chwilę wszyscy poczuliśmy się jak dzieci.

W realizacji akcji SOS Wioski Dziecięce wsparli:  Rochstar Events Sp. z o.o. oraz VIVA-System, TRIAS Event Engineering Sp. z o.o., Szkoła Podstawowa nr 81 w Warszawie, MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel Sp. z o.o., BREMEX ATRAKCJE NA IMPREZY Sp. z o.o., IMBA Staff, Stowarzyszenie Avangarda, Koło Naukowe UW Ludus, LocWorks, Granna.
 
Akcja „Powrót do szkoły” potrwa do końca września
Wszystkim dzieciom należy się równy dostęp do nauki, dlatego Stowarzyszenie zbiera fundusze na szkolne wyprawki i zajęcia pozalekcyjne dla opuszczonych i osieroconych dzieci.

Przygotowanie dzieci i młodzieży do szkoły to ogromne koszty. Wg raportu Centrum Badania Opinii Społecznej, w ubiegłym roku rodzice wydali średnio 1031 zł na przygotowanie dziecka do szkoły. Najdroższe są podręczniki, których ceny wciąż rosną. Ale potrzebne są też zeszyty, tornistry i różne przybory szkolne.

W każdej rodzinie SOS jest 5-8 dzieci, które trzeba przygotować do szkoły. Wsparcia  potrzebują również maluchy uczęszczające do świetlic prowadzonych przez Stowarzyszenie. Te dzieci pochodzą z ubogich, wielodzietnych rodzin i należą do grupy szczególnie zagrożonej wykluczeniem społecznym. Niestety większość z nich ma poważne zaległości edukacyjne i problemy z nauką.

 
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar