2012-09-03

WARTO WIEDZIEĆ

Pierwszy profesjonalny Konkurs Modelek i Modeli już w Polsce

Już 8 września rusza polska odsłona międzynarodowego konkursu pod nazwą LG FashionTV Model Search, podczas którego organizatorzy będą poszukiwać nowych gwiazd modelingu. Castingi będą odbywać się w kilkunastu miastach w całej Polsce, w najbardziej modnych galeriach handlowych.
 

 


Dziewczęta i chłopcy będą mieli szansę wygrać przepustkę do światowej kariery: udział w paryskim FashionWeek, kontrakt z agencją OrangeModels,udział w kampanii promocyjnej marki LG, profesjonalną sesję na łamach magazynu Viva!Moda oraz promocję na antenie telewizji FashionTV.

Stacja telewizyjna FashionTV powstała w 1997 roku. Od tego czasu emituje programy lifestylowe oraz przygotowuje dla swoich widzów relacje z najciekawszych wydarzeń modowych, odbywających się na całym świecie. Stacja stała się bardzo szybko najważniejszym kanałem telewizyjnym poświęconym modzie, niekwestionowanym autorytetem w dziedzinie „fashion&design” oraz organizatorem prestiżowych wydarzeń modowych. W 2003 r. FashionTV rozpoczęłaprodukcję cyklu profesjonalnego konkursumodelek. Pierwsza edycja FashionTVModel Awards odbyła się w Monaco, a od tego czasu finały miały miejsce w: Paryżu w 2004r., Grecji w 2005r., Cannes w 2006r., Londynie w 2007r., Cape Town w 2008r., Sydney w 2009r., Macau w 2010r. oraz na Cyprze w 2011r.Tym razem konkurs FashionTV Model Searchodbędzie się w Polsce. Sponsorem tytularnym konkursu jest marka LG .

LG Electronics, lider w produkcji urządzeń elektronicznych, w swoich projektach zawsze łączy innowacyjną technologię z unikalnym designem. Przedsięwzięcie przygotowywane wspólnie z Fashion TV to kolejna, po zrealizowanym we współpracy z Gosią Baczyńską pokazie „Wielkie Pranie z LG” inicjatywa firmy, która pokazuje poszanowanie dla piękna i stylu. Kolejnym dowodem na zamiłowanie firmy do branży fashion jest jej wieloletnia  współpraca z domem mody Prada – niezwykły przykład owocnej współpracy między producentem telefonów, a marką ze świata mody.

„Współpraca z Fashion TV jest kluczowa dla wizerunku LG Electronics, jako firmy wyznaczającej trendy w projektowaniu urządzeń elektronicznych. Smartfon, telewizor czy pralka mają za zadanie nie tylko spełniać funkcje użytkowe, ale również cechować się stylowym designem, aby zadowolić nawet najbardziej wymagających konsumentów.” – powiedziała Dominika Horczewska,Category Manager LG Electronics Polska.

„LG FashionTV Model Search to unikalna na lokalnym rynku koncepcja, która połączy świat nowoczesnych technologii i mody. Materiały filmowe, które powstaną podczas konkursu, będą tworzone w technologii 3D specjalnie na potrzeby naszej stacji”  – dodała Anna Neneman, prezes FashionTVPolska


Po raz pierwszy w historii konkursu, FashionTV wspólnie z LG Electronicsposzukują zarówno utalentowanych dziewcząt, jak i chłopców, mających szansę na karierę w modelingu. Do udziału w preeliminacjach mogą zgłaszać się dziewczęta w wieku od 14 do 25 roku życia i chłopcy w wieku od 17 do 25 roku życia.  Zapisy będą odbywać się za pomocą aplikacjidostępnejna stronie www.facebook.com/fashiontvpolska oraz na  fan page’ach partnerów wydarzenia. 

MagazynViva! opublikuje na łamach swojego pisma specjalny kod pozwalający na rejestrację uczestników konkursu na casting w pierwszej kolejności.Pierwszeństwo do udziału w castingach mają również użytkownicy aplikacji konkursowej dostępnej na fanpage’u marki LG Electronics, pod adresem www.facebook.com/zycbardziej

Zarejestrowani w ten sposób uczestnicy zostaną zaproszeni na casting do lokalnej edycji konkursu. Castingi odbywają się zawsze w sobotę, w godzinach 10:00 – 14:00 i są organizowane w prestiżowych galeriach handlowych na terenie całego kraju (szczegóły – załącznik nr 1).

Castingi oraz finały edycji lokalnych będą również dużą atrakcją dla klientów Galerii Handlowych, w których zaplanowano poszczególne wydarzenia. Odwiedzający strefę LG Fashion TV Model Searchbędą mieli okazję zobaczyć pracę modowych ekspertów z ekipy FashionTV, starania początkujących modelek i modeli i ich pierwsze kroki w świecie modelingu „od kuchni”. Wszystkie przygotowania do wieczornych pokazów: czesanie, prace makijażystów, stylizacje oraz nauka chodzenia odbędą się na oczach publiczności. Dodatkowo organizatorzy przygotowali liczne animacje oraz konkursy z nagrodami dla publiczności.

W trakcie każdego castingu zostanie wyłoniona grupa od 15 do 20 osób, które wezmą udział w popołudniowym finale edycji lokalnej. Ogólnopolskifinał konkursu LGFashionTV Model Search odbędzie się 31 stycznia 2013 r. w Warszawie.

Zwycięzcy LG FashionTV Model Search zdobędą kontrakt z agencją Orange Models,wezmą udział w kampanii promocyjnej marki LG, wyjadą do Paryża, gdzie zaprezentują się na wybiegach w trakcie pokazówParis FashionWeek,wezmą udział w prestiżowej sesji zdjęciowej dla magazynu Viva! Moda,oraz otrzymająwiele dodatkowych nagród.

Wszystkie informacje na temat warunków udziału w konkursie oraz lokalizacjach  castingów i lokalnych edycji konkursu można znaleźć na stroniewww.lgfashiontvmodelsearch.pl oraz w specjalnej aplikacji zamieszczonej na stronie www.facebook.com/fashiontvpolska oraz www.facebook.com/zycbardziej.

Relacje z konkursu LG FashionTV Model Searchbędzie można obejrzeć na paneuropejskim kanale FashionTV. Konkurs jest też wspierany przez polskich patronów medialnych: magazyny Viva! ora Viva! Moda, Gazetę Wyborczą, Radio Eska, portal Wirtualna Polska, oraz serwisy Alemodelki.pl, Kobieta.wp.pl, Kimono.pl Galeriehandlowe.pl i wiele innych.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar