2012-08-31

WSPIERAMY AKCJE

Pomogliśmy razem podczas IV Parady Labradorów Velvet

26 sierpnia 2012 r. w ramach programu „Pomóżmy Razem” odbyła się IV Parada Labradorów Velvet. Tym razem labradory, ich właściciele i miłośnicy oraz wszyscy pragnący wesprzeć program „Pomóżmy Razem” spotkali się w ulubionym miejscu rodzinnego wypoczynku warszawiaków – na Polu Mokotowskim. Do niezwykłego psiego spaceru przyłączyło się 500 psów, a na wydarzeniu pojawiło się mimo deszczowej aury ponad 1500 osób, aby w ten sposób wspomóc organizacje szkolące psich pomocników.
Parada Labradorów Velvet już od czterech lat  należy do stałych działań w ramach programu społecznego „Pomóżmy Razem”, którego organizatorem jest marka Velvet. Wydarzenie z roku na rok przyciąga sympatyków zarówno psów rasy labrador retriver, jak i programu skupiającego organizacje szkolące psich pomocników. W tym roku do wspólnej zabawy mimo niesprzyjającej aury przyłączyło się blisko 1500 osób pragnących wesprzeć organizacje zrzeszone w programie „Pomóżmy Razem”. W wspólnym psim przemarszu wzięło udział 500 psów. Paradę poprowadził, podobnie jak w latach ubiegłych, niezastąpiony Marcin Prokop. Towarzyszyli mu: ambasadorka marki, związana z programem „Pomóżmy Razem” od początku jego istnienia – Katarzyna Dowbor, Dorota Gardias, Michał Piróg, Aleksandra Szwed oraz Krzysztof Ibisz.

Pogoda nie rozpieściła uczestników tegorocznej Parady, jednak warszawiacy nie zawiedli i wraz ze swoimi pupilami przybyli na Pole Mokotowskie. Pomysłodawca akcji, producent marki Velvet, zapewnił moc atrakcji dla całych rodzin. W specjalnych strefach edukacyjnych związanych z poszczególnymi rodzajami psów pomocników: psami ratownikami, terapeutami, asystującymi oraz przewodnikami, można było obejrzeć na żywo pokazy ich niezwykłych umiejętności, a także dowiedzieć się więcej o pomocy, jaką niosą potrzebującym. Wszyscy zainteresowani pracą psów pomocników, mogli też porozmawiać z przedstawicielami 9 fundacji objętych programem „Pomóżmy Razem”. Chętni mogli skorzystać z porad lekarza weterynarii, podpatrywać psie umiejętności na torze agality czy wziąć udział w niezwykłej sesji zdjęciowej psiaków i ich opiekunów.

Podczas Parady Labradorów Velvet, zgromadzone dzięki akcji „Podaruj Psa Pomocnika” fundusze na zakup 4 szczeniaków, zostały przekazane organizacjom zrzeszonym w programie „Pomóżmy Razem”, które zajmą się ich przeszkoleniem. Pieniądze na ten cel zebrano dzięki aplikacji „Podaruj Psa Pomocnika”, a także zaangażowaniu uczestników wydarzenia. Rodzicami chrzestnymi małych kandydatów na pomocników zostali przyjaciele programu „Pomóżmy Razem” – Aleksandra Szwed, Dorota Gardias, Krzysztof Ibisz i Michał Piróg.

Do udziału w niedzielnym spotkaniu na Polu Mokotowskim organizator programu „Pomóżmy Razem” zaprosił wszystkich, którzy są właścicielami, opiekunami lub po prostu miłośnikami labradorów i pragnęli wesprzeć organizacje zajmujące się szkoleniem psów pomocników. Za każdy kupiony przez uczestników pakiet startowy producent marki Velvet przekaże dodatkowe 10 zł na cele organizacji szkolących psy terapeutów, psy ratownicze oraz psy pomagające osobom z niepełnosprawnością ruchową i niewidomym. Dzięki funduszom zgromadzonym podczas IV Parady Labradorów Velvet zasilono konto organizacji zrzeszonych w programie „Pomóżmy Razem”.

Galeria zdjęć:

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar