2012-08-24

Buty

Czas na inspiracje :styl marynarski z butami Nessi

Wakacje po półmetku, temperatury powietrza od upalnych po znośne, uroczo, wakacyjnie,w telewizji sportowo. Kolekcje mody na sezon 2012 „wyoglądane „ na pamięć. Czas na inspiracje. Dziś styl marynarski.

  


Bywa nazywany też marynistycznym, jak sama nazwa wskazuje się, wywodzi się z ubrań i mundurów żołnierzy marynarki. Na salony zawitał, nie jak myśli większość, za sprawą Coco Chanel, ale znacznie wcześniej. W połowie XIX stulecia królowa Victoria ubrała w marynarski mundurek swojego syna Edwarda VII, tym samym zapoczątkowując jego „złoty wiek” w odzieży dziecięcej,odświętnej. W 1920 na salony styl marynarski z mistrzowskim efektem wprowadziła ekscentryczna Francuzka, na tyle skutecznie, że do dziś szerokie marynarskie spodnie, swetry w pasy i złote guziki kojarzą się z jej nazwiskiem. Ba, stanowią modowy kanon!

Styl marynarski cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem projektantów i gwiazd. Mimo jasnych prowieniencji, trudno go dziś zdefiniować go jako styl sportowy czy elegancki. W obu wersjach możemy go oglądać na wybiegach projektantów, w stylizacjach gwiazd jak i w drodze do pracy, na naszych ulicach.

Najbardziej charakterystyczne kolory dla stylu marynarskiego to biel, czerwień, granat i złoto, ale przez lata popularności zmodyfikowane o błękit, srebro, pomarańcz i beż. Podstawowy deseń: paski, który występuje na luźnych koszulkach, jak i stonowanych marynarkach i żakietach. Doskonale komponuje się z jeansem.

Każda fashionistka  ma w swojej szafie ubrania, z których może stworzyć zestaw w stylu marynarskim.

Do tego polecamy włożyć któreś modeli butów Nessi i wyruszyć na spacerowy deptak, nie tylko nadmorski.

Miłego odpoczynku


 


Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar