2012-07-30

Pielęgnacja ciała

Przełom w ochronie przeciwsłonecznej

Czy wiesz, że są sposoby na zabezpieczenie skóry przed powstawaniem w niej wolnych rodników pod wpływem promieni UV?

 


 


MUSISZ ZNAĆ ZAGROŻENIA

Oparzenia słoneczne, przedwczesne starzenie się skóry, przebarwienia, piegi, nadmierne rogowacenie, a także najgroźniejszy z nowotworów skóry – czerniak–  są m.in. następstwem działania wolnych rodników, wyzwalanych w skórze pod wpływem promieni ultrafioletowych. Wolne rodniki to niezwykle aktywne cząsteczki chemiczne, które wchodząc w reakcję z innymi związkami, przekształcają je w kolejny wolny rodnik, wywołując reakcję łańcuchową, prowadzącą do dalszych destrukcji w komórce, skórze, organizmie człowieka.

DLACZEGO WOLNE RODNIKI SĄ TAK NIEBEZPIECZNE?


Wolne rodniki generowane przez promieniowanie UV powodują szereg zniszczeń w naszej skórze. Degradują m.in. nienasycone lipidy wchodzące w skład cementu międzykomórkowego warstwy rogowej, niszczą błony komórkowe, czego efektem jest uszkodzenie komórek skóry, osłabiają ścianki naczyń krwionośnych oraz powodują zmiany w strukturach białek fibrylarnych- kolagenie i elastynie, co skutkuje przedwczesnym starzeniem się skóry. Rumień powstały podczas opalania to także efekt działania wolnych rodników, które reagując z lipidami i proteinami ścian komórkowych powodują uwalnianie mediatorów zapalnych. Jednak najgroźniejszym ze wszystkich, jest  ich wpływ na powstawanie nowotworów skóry.

SKUTECZNE FILTRY PRZECIWSŁONECZNE TO NIE WSZYSTKO

Jeszcze kilka lat temu przemysł kosmetyczny skupiał się głównie na ochronie skóry przed promieniami UVB. Obecnie wiemy, że równie ważna jest ochrona przed promieniowaniem UVA, które wnika głęboko, aż do skóry właściwej i odpowiada za trwałe uszkodzenia jej struktur oraz przyspieszone starzenie. Musimy również wiedzieć, że sama obecność filtrów UV w kosmetykach nie wskazuje na stopień, w jakim chronią naszą skórę przed zewnątrzpochodnym powstawaniem w niej wolnych rodników.

Soraya jest pierwszą marką na rynku, która deklaruje w produktach do opalania potwierdzony badaniami aparaturowymi poziom ochrony przed wolnymi rodnikami powstającymi w skórze w wyniku działania promieniowania UV. Badania wykazują, że produkty Soraya redukują ilość wolnych rodników powstających w wyniku promieniowania UV w skórze o 96% (Balsam do opalania SPF 30) i 97% (Krem ochronny do twarzy SPF 30), a tym samym, jeszcze bardziej poprawiają bezpieczeństwo podczas opalania.

DBAJ O BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS OPALANIA

Opalenizna to nic innego jak obrona naszego organizmu przed działaniem promieni słonecznych i każde, nawet najmniejsze poparzenie ma negatywny wpływ na kondycję naszej skóry. Pamiętajmy także, aby chronić skórę produktami do opalania z możliwie najwyższym, deklarowanym współczynnikiem ochrony przeciw wolnym rodnikom.

Tekst: Cederroth Polska S.A.

Komentarze (1)

wodniczka (2012-07-31 13:15:54)
:):):)
Doskonałe zabezpieczenie skóry  w czasie obecnej spiekoty:)
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar