2012-06-20

KSIĄŻKA

Kryminalne lato z Biblioteką Akustyczną

Lato to tradycyjnie czas czytania kryminałów. Biblioteka Akustyczna zachęca jednak, by kryminałów… posłuchać. Jeszcze w czerwcu na rynku pojawią się znakomite tytuły - ciekawe zarówno dla koneserów kryminału, jak i dla "początkujących", szukających na rynku wydawniczym autora dla siebie.

Marcin Wroński - Skrzydlata trumna

Lublin lat trzydziestych to idealny czas i miejsce na tajemniczą opowieść z wątkiem kryminalnym. Mistrz nastroju, Marcin Wroński, zaprasza po raz kolejny.
Jest rok 1936, nocny stróż w Lubelskiej Wytwórni Samolotów odbiera sobie życie. Jak donosi „Express Lubelski i Wołyński”, powód desperackiego kroku to nieodwzajemniona miłość. Kiedy sprawa ma zostać umorzona, Maciejewski odkrywa, że ciało w trumnie nie należy do samobójcy.
Rozpoczyna się śledztwo, które łączy pozornie niepowiązane ze sobą zdarzenia. Komisarz natrafi na aferę przerastającą jego kompetencje. Jak wówczas postąpi? Niektóre fakty pozna dopiero po latach, kiedy w 1945 roku w celi lubelskiego więzienia spotka ducha z przeszłości.
Fałszywi świadkowie, handlarze narkotyków, kłopotliwe znajomości – Lublin Wrońskiego to Sin City w słowiańskim wydaniu. Maciejewski musi wniknąć w mroczną tkankę miasta, a przy tym zmierzyć się z nałogiem i pożądaniem – tymczasem w tle słychać berlińską śpiewaczkę Mathi Lirhen i złowrogie odgłosy nocnych ulic.

Notka:
czyta: Tomasz Sobczak
data premiery: czerwiec 2012
cena detaliczna: 34,90 PLN
 Kolacja z zabójcą - Aleksandra Marinina

A jakie ciało znaleźli rosyjscy śledczy? Anastazja Kamieńska na tropie po raz kolejny! :)

Irina Filatowa, wybitny naukowiec z instytutu badawczego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, zostaje znaleziona martwa w swoim mieszkaniu. Z początku sprawa wydaje się prosta – nieszczęśliwy wypadek, spowodowany awarią elektryczności. Śledztwo ujawnia jednak, że było to okrutne i drobiazgowo zaplanowane morderstwo. Analityk milicyjny, major Anastazja Kamieńska, podczas żmudnego dochodzenia ustala tożsamość sprawcy. Ten jednak dysponuje niepodważalnym alibi. Nastia, za zgodą zwierzchników, zmienia swój wygląd, mieszkanie, a nawet osobowość, by dotrzeć do podejrzanego. Naraża się na śmiertelne niebezpieczeństwo – jej tropem podąża zawodowy zabójca...
Kolacja z zabójcą to kolejna na polskim rynku, znakomita powieść „rosyjskiej Agathy Christie”, z intrygującą fabułą i sugestywnym obrazem kryminalnej Moskwy.

Notka:
przekład: Margarita Bartosik
czyta:  Roch Siemianowski
data premiery: czerwiec 2012
cena detaliczna:  34,90 PLN

 Kacper Ryx i król alchemików Mariusza Wollnego
to kolejna, czwarta już część perypetii bohatera czasów Jagiellonów.
Sensacja miesza się z historią, kryminał z powieścią awanturniczą - ten audiobook potrafi zaskoczyć.
Nobilitacja, ślub z Janką, stracenie Samuela Zborowskiego – Kacper Ryx może wreszcie odetchnąć i cieszyć się życiem. Nic bardziej mylnego. Przeszłość powraca w najmniej oczekiwanym momencie. Ryx musi po raz kolejny użyć swych inwestygatorskich talentów, by udaremnić spisek różokrzyżowców, odnaleźć księgę mistrza Twardowskiego, ocalić rodzinę i uniknąć śmierci.

Notka:
czyta:  Tomasz Sobczak
data premiery: czerwiec 2012
cena detaliczna: 34,90 PLN
 

 


 

Komentarze (1)

sylvana (2012-06-20 22:48:47)
Zainteresowałam się...
coś mam zamiar wybrać  
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar