2012-06-01

SPORT

Euro ma dwa serca

Polskie oraz ukraińskie gwiazdy kultury, sportu i showbiznesu zaprezentują organizatorów Euro 2012 w specjalnym show przygotowanym przez TVP 1 oraz firmę producencką ARS Republica. Audycja zostanie wyemitowana 7 czerwca o godzinie 21. 20 w TVP 1.Ideą programu jest zbliżenie do siebie dwóch narodów organizujących mistrzostwa: Polski i Ukrainy. Będzie miał on formułę quizu wiedzowego. Uczestnicy zabawy, znane gwiazdy, zostaną podzieleni na dwie drużyny. Polskę w programie reprezentować będą: Tatiana Okupnik, Piotr Kędzierski, Piotr Gąsowski i Małgorzata Pieńkowska

Po drugiej stronie zasiądą Ukraińcy od lat związani z naszym krajem. Wśród nich Olena Leonenko, tancerz Żora Koroliow i, znany z zespołu Kozak System Haidamaki, muzyk Iwan Lenyo. Drużynę ukraińską wspomoże dodatkowo Weronika Marczuk.

Obie drużyny będą miały za zadanie wykazanie się wiedzą na temat kraju drużyny przeciwnej oraz znajomością zagadnień piłkarskich. W audycji padną pytania o kulturę, obyczaje, muzykę oraz kuchnię. Można też będzie usłyszeć wiele anegdot o nas naszych wschodnich sąsiadach, posłuchać ciekawostek na temat Ukrainy czy też poznać ukraińskie poczucie humoru. Dowiemy się m.in. co Ukraińcy myślą o Polakach oraz czy ukraińscy przechodnie znają Lecha Wałęsę.

Konkursy będą przeplatane występami artystycznymi Wystąpi popularny, polsko-ukraiński zespół Enej, znany m.in. z hitu „Radio Hello” i folkowa, ukraińska grupa śpiewająca a capella „Tercja pikardyjska”. Nie zabraknie również humoru o który zatroszczy się kabaret „Pod  Wyrwigroszem”

Całość poprowadzi prezenterka TVP Paulina Chylewska.

„Euro ma dwa serca”, emisja TVP 1, 7 czerwca 2012, godz. 21.20
Partnerami audycji są firmy: Teva Polska, Miraculum S.A. oraz In-Post.

Producentem programu „Euro ma dwa serca” jest firma ARS Republica należąca do grupy komunikacyjnej KLAXON Communications.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar