2012-05-06

Pielęgnacja ciała

Bezpieczne opalanie

Obecnie kobieta nie musi narażać się na uszkadzające działanie promieniowania ultrafioletowego i może w pełni korzystać z uroków lata nie obawiając się oparzeń. Linia SUN CARE zawiera niezwykle bogatą gamę preparatów ułatwiających korzystanie ze słońca.

 

 

Linia SUN CARE

Linia SUN CARE firmy Eveline Cosmetics proponuje pełną gamę kosmetyków związanych z ochroną słoneczną. Nowoczesna formuła filtrów działa ochronnie na DNA skóry, co ją chroni przed szkodliwym działaniem promieniowania ultrafioletowego. Dodatkowo linia SUN CARE  stawia sobie za cel, nie tylko ochronę słoneczną, ale kosmetyki te, również działają na skórę pielęgnująco i ujędrniająco. Kobiety  zabiegają o opaleniznę, bo przyciemniona skóra wygląda bardziej atrakcyjnie,
a niedoskonałości, takie jak pajączki, stają się niewidoczne.  Jeszcze dziesięć lat temu kobiety opalały się ryzykując przyspieszenie starzenia  skóry, powstawanie przebarwień, zmarszczek,  a nawet wzrost ryzyka powstania nowotworów.

Bezpieczne opalanie

Obecnie kobieta nie musi narażać się na uszkadzające działanie promieniowania ultrafioletowego i może w pełni korzystać z uroków lata nie obawiając się oparzeń. Linia SUN CARE zawiera niezwykle bogatą gamę preparatów ułatwiających korzystanie ze słońca. W przypadku ekspozycji na umiarkowane nasłonecznienie należy korzystać z filtrów SPF10   do SPF 25. W okresach przebywania w obszarach wysokiego nasłonecznienia należy zakupić filtry SPF 25 do SPF 50. Wyjeżdżając w ciepłe rejony nie należy martwić się, że z powodu używania kremu z filtrem nie opalimy się, gdyż już niewielka dawka promieniowania wystarcza do aktywacji melanocytów i mimo smarowania się kremem z wysokim filtrem i tak wrócimy zabrązowieni. Balsamy do opalania linii SUN CARE są dodatkowo wzbogacone o ochraniający skórę b-karoten, witaminy o działaniu antyoksydacyjnym,  regenerujące skórę wyciągi z bursztynu, ratanii i juglonu i składniki nawilżające. Filtry zawarte w  balsamach chronią skórę zarówno przed powodującym rumień i oparzenia promieniowaniem UVB, jak również przyspieszającym starzenie i indukującym przebarwienia promieniowaniem UVA. Linia SUN CARE oferuje również balsamy o działaniu wodoodpornym, których należy używać gdy planujemy kąpiele lub wiemy, że możemy pocić się, przez co zwykły balsam nie będzie efektywny. Należy zaznaczyć, że do wielu oparzeń dochodzi w trakcie pływaniai w morzu lub basenie. Chłodzące działanie zimnej wody powoduje, że nie czujemy operowania słońca i wtedy łatwo dochodzi do jego przedawkowania. Dla jeszcze większej wygody konsumenta stworzono balsamy ochronne  przeznaczone dla całej rodziny, dzięki czemu zarówno dorośli jak i dzieci mogą używać tego samego kosmetyku i nie ma potrzeby noszenia kilku rodzajów kremów.

Czy możemy przyspieszyć opalanie?
Niezwykle ciekawym preparatem serii jest SUN CARE Przyspieszacz Opalania. Kosmetyki  przyspieszające opalanie nadal są mało znane, a ich działanie często jest zupełni błędnie interpretowane. Przyspieszacz opalania zawiera  Suntan Accelerator, składnik, który na drodze reakcji biochemicznej pobudza produkcję melaniny. Produkt ten powoduje, że opalenizna powstaje szybciej, ma ładniejszy kolor, a jednocześnie ekspozycja na słońce jest krótsza. Przyspieszacze opalania podnoszą bezpieczeństwo korzystania ze słońca.

Skóra wrażliwa
Część kobiet obawia się stosowania zwykłych balsamów na wrażliwą skórę twarzy i dlatego w linii SUN CARE stworzono Sun Expert Ochronny Krem Do Twarzy Dla Skóry Wrażliwej i Skłonnej Do Alergii SPF 50. Zawarty w nim Antyleuskine Complex chroni komórkowe DNA i redukuje ilość wolnych rodników, a kwas hialuronowy zapewnia głębokie nawilżenie skóry i powoduje wzrost jej elastyczności.

Pielęgnacja po opalaniu

Po opalaniu warto używać SUN CARE Olejku Do Opalania Pogłębiającego I Utrwalającego Opaleniznę. Zawarty z nim wyciąg z orzecha i b-karoten nadadzą opalonej skórze ładny odcień. Kobiety, które chcą, aby ich opalenizna nabrała dyskretnego blasku mogą sięgnąć po SUN CARE Balsam Po Opalaniu Ze Złocistym Pyłem. Część osób mimo ostrzeżeń przed szkodliwością promieniowania i tak wieczorem odczuje zaczerwienienie skóry. W takiej sytuacji należy jak najszybciej zastosować SUN CARE Balsam Po Opalaniu lub gdy jest uczucie pieczenia i rozgrzania skóry SUN CARE Chłodzący Żel Po Opalaniu. Zawarte w tych produktach d-panthenol i allantoina podziałają przeciwzapalnie i przyniosą ulgę, a kwas hialuronowy i DNA Complex zminimalizują uszkodzenia. W przypadku gdy dojdzie do bolesnego oparzenia skóry należy jak najszybciej sięgnąć po SUN CARE Chłodząca Maseczkę SOS po przedawkowaniu słońca, która dzięki skoncentrowanej formule d-panthenolu i alantoiny od razu zniweluje pieczenie, a jej pozostałe składniki zregenerują uszkodzenia epidermy. Współczesne kosmetyki dają nam możliwość bezpiecznego opalania i powinnyśmy z niej korzystać, gdyż następstwa lekkomyślności w ekspozycjach na słońce dają o sobie znać dopiero po wielu latach i wtedy możemy co najwyżej żałować, że nie byliśmy wystarczająco ostrożni w korzystaniu z letniego wypoczynku. 
 
Bożena Bierzniewska Dermatolog współpracujący z firmą Eveline Cosmetics

  


 


 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar