2012-04-28

PLOTKI

Festiwal TERAZ ONE. KOBIETY DLA KULTURY, KULTURA DLA KOBIET

W czerwcu 2012 roku Łódź, miasto - symbol kobiet silnych i przedsiębiorczych, będzie miejscem wyjątkowego wydarzenia artystycznego i społecznego - „Teraz ONE. Kobiety dla kultury, kultura dla kobiet”. Festiwal będzie częścią projektu „Łódź Miastem Kobiet”.

 
„Kobiety to płeć nie tylko piękna, ale także niezwykle ambitna, aktywna, twórcza i wszechstronna. Po portalu OnaOnaOna.com i klubach ONA, tworzonych przez jego czytelniczki, nadeszła pora na festiwal. Festiwal o nas samych” - Agata Młynarska.

Festiwal składa się z trzech części: „One aktywne”, „One twórcze” i „One grają”. W każdą z nich zaangażowane są kobiety sukcesu, które w Łodzi podzielą się swoimi zawodowymi i personalnymi doświadczeniami.

Impreza, której ambasadorką i pomysłodawczynią jest Agata Młynarska, twórczyni portalu OnaOnaOna.com, to niezwykłe wydarzenie dla wszystkich przedstawicielek płci pięknej. Warsztaty, spotkania ze znanymi kobietami, panele dyskusyjne i wyjątkowy koncert artystek reprezentujących różne gatunki muzyczne – to propozycja na czerwcowy weekend przygotowany przez kobiety specjalnie dla kobiet.

„ONE GRAJĄ” to jedyny taki koncert, w którym kobiety prezentujące różne style muzyczne, spotkają się na jednej scenie. Swój udział potwierdziły m.in. Urszula Dudziak, Olga Bończyk, i Kayah, która wyraziła także chęć objęcia funkcji dyrektor artystycznej koncertu. Jako artystka, Kayah zaprezentuje wyjątkowe aranżacje (solowe i w duetach), przygotowane specjalnie na to wydarzenie! Ale to nie koniec niespodzianek - usłyszymy także Majkę Jeżowską w odmienionym repertuarze!

„ONE TWÓRCZE”
to część poświęcona kobietom kultury. Oprócz spotkań z gwiazdami, odbędą się warsztaty wokalne, które poprowadzi Elżbieta Zapendowska. Ich celem jest odkrycie nowych talentów wśród Pań, a  uwieńczeniem muzycznych spotkań z jednym z największych autorytetów wokalnych w Polsce będzie wspólny i niezwykle inspirujący występ finalistek.

„ONE AKTYWNE”
to prowadzone przez ekspertów z różnych dziedzin panele, spotkania i warsztaty wspierające rozwój inicjatyw lokalnych i społecznych prowadzonych przez kobiety w Łodzi i nie tylko. Ta część festiwalu skierowana jest również do Pań, które chcą dowiedzieć się jak żyć zdrowo i aktywnie oraz dobrze się odżywiać.

Festiwalowi patronuje portal Agaty Młynarskiej - OnaOnaOna.com - miejsce spotkań kobiet aktywnych.

Podczas festiwalu odbędzie się także uroczyste otwarcie kolejnego, tym razem łódzkiego Klubu ONA, organizowanego we współpracy z łódzkim Festiwalem Otwartym Kobiet Aktywnych (F.O.K.A).

Udział w atrakcjach festiwalu „Teraz ONE. Kobiety dla kultury, kultura dla kobiet” będzie bezpłatny. Zapraszamy do Łodzi już 23 czerwca!

„Teraz ONE. Kobiety dla kultury, kultura dla kobiet” powstaje we współpracy z Biurem Promocji Miasta Łodzi oraz Narodowym  Centrum Kultury, pod honorowym patronatem Pani Prezydent Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej.

Łódź Miastem Kobiet

Projekt Łódź Miastem Kobiet obejmuje niemal 100 wydarzeń, które odbędą się w Łodzi między 8 czerwca a 1 lipca 2012 roku. Podczas czterech czerwcowych weekendów w mieście będzie królować nie tylko piłka nożna. Mając świadomość, że kobiecość jest wielowymiarowa, organizatorzy przygotowali różnorodny harmonogram, w którym znalazło się miejsce na wydarzenia kulturalne, sportowe, biznesowe, społeczne i polityczne. Więcej informacji na temat projektu znajdzie się niebawem na stronie www.lodzmiastemkobiet.pl, która zostanie uruchomiona w najbliższym czasie.

Organizatorami projektu „Łódź Miastem Kobiet” są Urząd Miasta Łodzi, Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych oraz portal Agaty Młynarskiej OnaOnaOna.pl przy współpracy z producencką firmą Fabryka. Zadanie realizowane dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Partnerami projektu Łódź Miastem Kobiet są Międzynarodowe Targi Łódzkie i portal www.kobiety.lodz.pl.
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar